Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 12:56
Reklama Reklama firmy Pomix

Jaki będzie przebieg S17? [VIDEO]

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie przebiegu trasy S17 na terenach gmin: Krasnystaw i Łopiennik Górny. Mieszkańcy złożyli 90 wniosków. Zdecydowana większość opowiedziała się za jednym z czterech wariantów ekspresówki, który jest najbardziej zbliżony do przebiegu obecnej drogi krajowej. Wszystko zależy teraz od projektantów i inwestora.
Jaki będzie przebieg S17? [VIDEO]

W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Urzędu Gminy Krasnystaw został opublikowany raport z działań informacyjnych dotyczących planowanego przebiegu S17 z Łopiennika do Krasnegostawu. Biuro projektowe Mosty Katowice właśnie podsumowało zgłoszone wnioski, protesty i opinie.

Z gminy Łopiennik Górny wpłynęły 4 wnioski, w tym jeden zbiorowy. Wszyscy (80 osób) jednogłośnie opowiedzieli się za niebieskim wariantem, który swoim przebiegiem jest najbardziej zbliżony do obecnej trasy drogi krajowej nr 17 i został określony jako najmniej konfliktowy.

Więcej rozbieżności było w gminie Krasnystaw, gdzie odnotowano 86 wniosków. Trzy z nich były zbiorowe. Za wariantem niebieskim głosowało 309 osób. Drugie miejsce zajął wariant zielony (78 głosów), a trzecie wariant fioletowy (65 głosów).

Kilka wniosków dotyczyło także budowy przejazdu drogowego pod drogą ekspresową S17 w ciągu drogi gminnej 109999. Postulat ten odrzucono, bo w promieniu 1 km planowane są dwie takie przeprawy. Pomysł został uznany za bezzasadny, bo wszystkie te drogi będą połączone z drogą dojazdową zlokalizowaną wzdłuż trasy szybkiego ruchu S17 umożliwiającą łatwą i szybką komunikację.

Biuro projektowe przypomina, że przedstawione na spotkaniach informacyjnych plany sytuacyjne mają charakter poglądowy i nie są podstawą do wykonania podziału nieruchomości do pozyskania ich pod inwestycję. Dopiero kolejny etap prac przygotowawczych polegający na zleceniu realizacji inwestycji w trybie „Projektuj i buduj” i opracowaniu projektu budowlanego ostatecznie określi kształt przebiegu S17.

Konsultacje społeczne były prowadzone już po raz drugi, bo pierwotny przebieg trasy był niezgodny z oczekiwaniami mieszkańców. Między innymi ekspresówka omijała las w gminie Łopiennik Górny, który błędnie został zakwalifikowany jako obszar chroniony przyrodniczo. Przeciwnicy argumentowali, że taki wariant byłby również droższy w realizacji.

Wstępnie zaprojektowano cztery warianty przebiegu S17, które analizowane były pod względem społecznym, technicznym, ekonomicznym i środowiskowym. Budowa rozpocznie się w miejscowości Łopiennik Górny za węzłem "Łopiennik" z istniejącą drogą krajową nr 17, natomiast zakończy się w miejscowości Zakręcie Kolonia przed węzłem "Krasnystaw Północ". Projekt zakłada budowę odcinka o długości około 9,5 km jako drogi dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Inwestycja zapewni pełną obsługę przyległych terenów poprzez budowę dróg dojazdowych i przebudowę istniejących dróg poprzecznych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec76 22.08.2020 08:33
A czy starą DK17 zostwìą bez zmian...

KOMENTARZE
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS Olsztyn
Reklama
Reklama