Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:42
Reklama

Zamiast dożynek plener

Nie będzie Imienin Hanny ani gminnego święta plonów. Gmina zorganizuje za to m.in. plener malarski i koncert folkowy.
Zamiast dożynek plener

Z powodu epidemii wójt zrezygnowała z dwóch największych wydarzeń w gminie.

- Nie chcę narażać mieszkańców. Zresztą sama też jestem w grupie ryzyka – mówiła podczas jednej z rozmów z nami wójt Grażyna Kowalik.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu złożył za to wniosek do Narodowego Centrum Kultury o dofinansowanie projektu pod nazwą „Klimaty Hanny – pejzaż pędzlem i dźwiękiem malowany”.

- Do programu zgłoszono 1622 wnioski, spośród których 277 zakwalifikowano do dofinansowania. Nasz projekt znalazł się na 120. miejscu. Otrzymaliśmy 33 tys. zł – relacjonuje Mariola Kuć, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Hannie.

W ramach zadania odbędą się plener malarski i warsztaty plastyczne pod kierunkiem Stanisława Baja. Na koniec zaplanowano wystawę obrazów i wydawnictwo. W programie wydarzenia jest także koncert folkowy. Ponadto zaplanowano stworzenie muralu 3D oraz akcję zbierania i archiwizacji starych fotografii w ramach projektu „Czas zamknięty w kadrze – nasza dawna wieś", które zaprezentowane zostaną na kolejnej wystawie.

Wszystko to odbędzie się najpóźniej do końca października.

- Poszukujemy fotografii, na których utrwalone są obrazy dawnej polskiej wsi, czyli na przykład stare chaty, praca na roli itp. Jeżeli ktoś ma takie zbiory i chciałby je udostępnić, prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Hannie – mówi dyrektor Kuć.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama