Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gmina Hanna

Pow. włodawski: Zasieki pod wodą
Pow. włodawski: Zasieki pod wodą

Podnosi się poziom wody w granicznej rzece Bug. Na wielu odcinkach zasieki z drutu kolczastego, które ustawiono w momencie ustanowienia stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią, zostały zalane. Taka sytuacja ma miejsce w Kuzawce, czy chociażby na słynnym wodowskazie.

28.01.2022 08:33    1
Gm. Hanna: Żadne Wawdyje, po prostu Dołhobrody
Gm. Hanna: Żadne Wawdyje, po prostu Dołhobrody

Radni przyjęli uchwałę w sprawie wystąpienia z wnioskiem do ministra spraw wewnętrznych i administracji o zniesienie urzędowej nazwy miejscowości Wawdyje.

09.01.2022 07:15    1
Powiat włodawski: Pomoc humanitarna nie jest zakazana
Powiat włodawski: Pomoc humanitarna nie jest zakazana

Czy powinniśmy bać się migrantów, czy możemy udzielać im pomocy? - pytają nasi Czytelnicy mieszkający w strefie przygranicznej objętej stanem wyjątkowym. - Trzeba pamiętać, że pomoc humanitarna jest naszym obowiązkiem i nie stoi w sprzeczności z prawem - tłumaczy Piotr Skrzypczak ze stowarzyszenia Homo Faber, które zajmuje się przeciwdziałaniem dyskryminacji grup mniejszościowych oraz pomocą humanitarną.

11.10.2021 10:03
Gm. Hanna: Dotacja na kościół poróżniła radnych
Gm. Hanna: Dotacja na kościół poróżniła radnych

Rada Gminy Hanna udzieliła wsparcia finansowego w wysokości 25 tys. zł dla parafii w Lacku. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wykonany już remont elewacji oraz wymianę okien. Niektórzy radni uważają jednak, że w gminie są pilniejsze potrzeby.

01.10.2021 07:20    1
Włodawa: Mural strażnicy robi wrażenie
Włodawa: Mural strażnicy robi wrażenie

Na jednej ze ścian jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dołhobrodach powstał mural przedstawiający Placówkę Straży Granicznej im. podporucznika Jana Bołbotta. Jego wykonanie kosztowało 12 tys. zł.

27.08.2021 07:29    1
Włodawa: 73-latek zasnął za kierownicą i wjechał pod naczepę
Włodawa: 73-latek zasnął za kierownicą i wjechał pod naczepę

Do poważnie wyglądającej kolizji doszło w Hannie na drodze wojewódzkiej nr 816. Kierujący volkswagenem passatem nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w renault. Najprawdopodobniej mężczyzna zasnął za kierownicą.

02.07.2021 09:51
Drabiniastym wozem po Polesiu [ZDJĘCIA]
Drabiniastym wozem po Polesiu [ZDJĘCIA]

Byli już w Wyrykach i Dołhobrodach w gminie Hanna. Niebawem odwiedzą inne miejscowości w powiecie włodawskim, pokazując, dokumentując i badając unikalne dziedzictwo regionu. A że projekt dotyczy kultury ludowej i tradycji, podróżują… wozem drabiniastym.

30.05.2021 09:15
Zniknęły dziury, pojawili się piraci
Zniknęły dziury, pojawili się piraci

Mieszkańcy Zaświatycz kilkanaście lat czekali na remont drogi. Mają już piękną asfaltówkę, ale pojawił się inny problem. Po równej drodze kierowcy jeżdżą jak szaleni.

07.05.2021 12:01    1
Bez mapy powodziowej ani rusz
Bez mapy powodziowej ani rusz

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Hanna miało być gotowe co najmniej pół roku temu. Plany pokrzyżowały Wody Polskie, opracowując nową mapę powodziową. To spowodowało, że urzędnicy z Hanny musieli wykonać studium niemal od nowa i raz jeszcze skonsultować je z mieszkańcami. Ci, którzy składali wnioski o zmianę przeznaczenia swoich gruntów, powinni sprawdzić, czy zostały one uwzględnione.

25.02.2021 08:51
Spłonęła żywcem w domu przyjaciela
Spłonęła żywcem w domu przyjaciela

Nadpalone ciało 43-letniej mieszkanki gminy Hanna znaleziono w jednym z domów we Włodawie. Wszystko wskazuje na to, że kobieta umierała w ogromnych męczarniach. Jej kompan od kieliszka bawił się w tym czasie u innej znajomej.

25.01.2021 11:21
Wycieńczony pies odebrany właścicielowi - mężczyźnie grożą 3 lata więzienia
Wycieńczony pies odebrany właścicielowi - mężczyźnie grożą 3 lata więzienia

Dzięki interwencji dzielnicowej skrajnie wygłodzony pies trafił pod fachową opiekę medyczną. Zwierzę było tak wychudzone, że doprowadziło to do poważnych chorób. Policjanci zatrzymali właściciela psa, któremu wczoraj przedstawili zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

21.12.2020 11:51    1
Koronawirus nieco odpuszcza
Koronawirus nieco odpuszcza

Kolejnych kilkadziesiąt osób z powiatu włodawskiego uzyskało w ubiegłym tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z powodu zakażania było też kilka zgonów. Na szczęście stabilizuje się sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Różance.

25.11.2020 11:30
Groźnie na włodawskich drogach
Groźnie na włodawskich drogach

Siedem osób trafiło do szpitala w wyniku trzech groźnie wyglądających zdarzeń na terenie powiatu włodawskiego.

05.10.2020 11:07
Parafia w Hannie wyróżniona laurem
Parafia w Hannie wyróżniona laurem

Cztery obiekty sakralne z naszego regionu zostały nagrodzone „Laurem konserwatorskim 2020”. Odznaczenie, które przyznawane jest najlepiej odrestaurowanym zabytkom, otrzymała parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Hannie oraz gmina Hanna.

01.10.2020 09:37
Plan musi poczekać na mapę powodziową
Plan musi poczekać na mapę powodziową

24 sierpnia minął termin składania uwag do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Hanna. Ci, których wnioski zostały uwzględnione na pierwszym etapie tworzenia dokumentu, powinni sprawdzić, czy ich propozycje ostatecznie się w nim znalazły. Wszystko przez Wody Polskie, które ogłosiły, że tworzą nową mapę powodziową.

30.08.2020 16:14
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama