Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Saganowie w telewizji

Coraz więcej mieszkańców gminy gości w programach telewizyjnych TVP3 Lublin. Ostatnio Beata i Mariusz Saganowie z Ksawerówki opowiadali o skarbach fajsławickiej ziemi i lasów.
Saganowie w telewizji

Małżonkowie z Ksawerówki 25 czerwca gościli w porannym programie TVP3 Lublin „Między Wisłą a Bugiem”. Beata Sagan jest wiceprzewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce. Opowiadała o zdrowotnych właściwościach darów natury oraz o sposobach wykorzystania ich do przygotowania leczniczych syropów, nalewek i smacznych przetworów.

Przekonywała, że z kwiatów i owoców czarnego bzu, młodych pędów sosny i pokrzywy przyrządza się zdrowe soki, syropy i nalewki, które chronią i wzmacniają drogi oddechowe. Natomiast grzyby wykorzystywane są w gastronomii do przyrządzania smacznych potraw i przetworów. Z czarnych jagód, jeżyn czy poziomek robi się pyszne konfitury i dżemy.

Udział w programie był również świetną okazją do zaprezentowania smakowitych potraw z dziczyzny: pieczonego mięsa sarny, potrawki z dzika z rozmarynem i tymiankiem oraz sarniej wątróbki z grzybami, które przygotowały członkinie KGW „Razem Lepiej”.

Mariusz Sagan jako prezes Wojskowego Koła Łowieckiego 151 ŻUBR przybliżył widzom tradycję i kulturę łowiecką. Podkreślił także współpracę koła łowieckiego z gminą Fajsławice. Mówił o spotkaniach i pogadankach z uczniami gminnych szkół oraz o udziale w imprezach i konkursach.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama