Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:43
Reklama

Saganowie w telewizji

Coraz więcej mieszkańców gminy gości w programach telewizyjnych TVP3 Lublin. Ostatnio Beata i Mariusz Saganowie z Ksawerówki opowiadali o skarbach fajsławickiej ziemi i lasów.
Saganowie w telewizji

Małżonkowie z Ksawerówki 25 czerwca gościli w porannym programie TVP3 Lublin „Między Wisłą a Bugiem”. Beata Sagan jest wiceprzewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce. Opowiadała o zdrowotnych właściwościach darów natury oraz o sposobach wykorzystania ich do przygotowania leczniczych syropów, nalewek i smacznych przetworów.

Przekonywała, że z kwiatów i owoców czarnego bzu, młodych pędów sosny i pokrzywy przyrządza się zdrowe soki, syropy i nalewki, które chronią i wzmacniają drogi oddechowe. Natomiast grzyby wykorzystywane są w gastronomii do przyrządzania smacznych potraw i przetworów. Z czarnych jagód, jeżyn czy poziomek robi się pyszne konfitury i dżemy.

Udział w programie był również świetną okazją do zaprezentowania smakowitych potraw z dziczyzny: pieczonego mięsa sarny, potrawki z dzika z rozmarynem i tymiankiem oraz sarniej wątróbki z grzybami, które przygotowały członkinie KGW „Razem Lepiej”.

Mariusz Sagan jako prezes Wojskowego Koła Łowieckiego 151 ŻUBR przybliżył widzom tradycję i kulturę łowiecką. Podkreślił także współpracę koła łowieckiego z gminą Fajsławice. Mówił o spotkaniach i pogadankach z uczniami gminnych szkół oraz o udziale w imprezach i konkursach.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama