Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:52
Reklama

Pensjonariusz z DPS z koronawirusem

Jednym z dwóch nowych zakażonych SARS-CoV2 w powiecie krasnostawskim jest podopieczny Domu Pomocy Społecznej w Bończy. Na szczęście badania przeprowadzone u pozostałych 150 pensjonariuszy i pracowników placówki dały wynik negatywny.
Pensjonariusz z DPS z koronawirusem
Wymazy pobrano od wszystkich pracowników i pensjonariuszy DPS w Bończy

- Nasz podopieczny nie miał żadnych objawów. Chodził i normalnie funkcjonował - informuje Mariusz Rysak, dyrektor placówki. - To, że jest zakażony, wyszło przypadkiem. Miał być przeniesiony do innej placówki i dlatego wykonano mu test.

W związku z zaistniałą sytuacją, w DPS-sie musiało pozostać 22 pracowników przebywających na zmianie. Objęci zostali nadzorem epidemiologicznym. 

Na 28 maja były zaplanowane badania przesiewowe całego personelu. Po wykryciu koronawirusa u jednego z pensjonariuszy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krasnymstawie zleciła testy również wszystkim osobom pozostającym pod opieką placówki. Wymazy pobrano od 61 pracowników i 89 podopiecznych.

- Wyniki otrzymaliśmy po 24 godzinach. Czas oczekiwania był pełen niepewności i niepokoju. Na szczęście wszystkie testy okazały się negatywne i emocje powoli opadają. Jednakże sanepid podjął decyzję, że w kwarantannie musi przebywać jeszcze 9 osób. Mieli oni bezpośredni kontakt z zakażonym pensjonariuszem. Jesteśmy jednak dobrej myśli. Żadna z tych osób ani nikt inny w placówce nie ma objawów choroby - przekazał dyrektor.

Po wykryciu koronawirusa w Bończy starosta Andrzej Leńczuk zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Krasnymstawie. Omówione zostały kierunki działań związanych z zabezpieczeniem dostępu do domu pomocy społecznej dla osób postronnych, zapewnienie łóżek dla "uziemionego" personelu oraz zorganizowanie dla nich dodatkowego prowiantu.

Badaniom przesiewowym na obecność koronawirusa kilka dni wcześniej poddano wszystkich pracowników domów pomocy społecznej w Surhowie i Krasnymstawie oraz ich filiach w Ostrowie Krupskim, Stężycy Nadwieprzańskiej i Bzowcu. Wszyscy są zdrowi.

Drugim chorym, o którym w ubiegły czwartek poinformowały służby wojewody lubelskiego, jest mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec gminy Żółkiewka. Z informacji, które udało nam się zdobyć, po powrocie z zagranicy przebywał na kwarantannie. Pod koniec odosobnienia skorzystał z możliwości wykonania testu. Wynik chyba go zaskoczył, bo czuł się dobrze i nic nie wskazywało na to, że może być zakażony.

Od początku pandemii na terenie powiatu stwierdzono 6 przypadków COVID-19. Jedna osoba została wyleczona.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama