Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:38
Reklama

Szykuje się batalia o chlewnię

Część mieszkańców Michałowa nie chce mieć w sąsiedztwie wielkiej obory do tuczu trzody chlewnej. Wójt zaplanował rozprawę administracyjną, aby rozstrzygnąć spór między nimi a inwestorem.
Szykuje się batalia o chlewnię

Wniosek o rozbudowę gospodarstwa, czyli postawienie budynku inwentarskiego do tuczu trzody chlewnej w cyklu otwartym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, wpłynął do urzędu gminy na początku 2017 roku. Władze samorządowe uznały wtedy, że inwestor koniecznie musi dostarczyć ocenę oddziaływania inwestycji na środowisko. Taki dokument powstaje w oparciu o badania przeprowadzone przez sanepid oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie. Jego przygotowanie trwało dwa lata. W dokumentach pojawiły się pewne rozbieżności. Przeciw inwestycji zaprotestowali niektórzy mieszkańcy Michałowa. Nie chcą mieć chlewni pod nosem. Boją się m.in. smrodu, uciążliwego hałasu oraz ruchu dużych pojazdów transportujących paszę do gospodarstwa, oraz wywożących stamtąd odhodowane tuczniki.

W celu rozwiązania wszelkich niejasności wynikających z dokumentów, a przy okazji pogodzenia przeciwników z inwestorem, wójt zaplanował rozprawę administracyjną. Odbędzie się ona w poniedziałek, 16 marca o godzinie 10. Nigdy wcześniej w gminie takiego postępowania nie było. Część mieszkańców Michałowa otrzymała stosowne wezwanie do udziału w tym zebraniu, ale przyjść chcą też ci, którzy nie zostali zaproszeni.

- Jest to nowy typ postępowania. Jest ono jawne i każdy może w nim uczestniczyć, ale to przewodniczący rozprawy zdecyduje, czy te osoby będą mogły się wypowiedzieć – tłumaczy wójt Tomasz Antoniuk.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama