Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szykuje się batalia o chlewnię

Część mieszkańców Michałowa nie chce mieć w sąsiedztwie wielkiej obory do tuczu trzody chlewnej. Wójt zaplanował rozprawę administracyjną, aby rozstrzygnąć spór między nimi a inwestorem.
Szykuje się batalia o chlewnię

Wniosek o rozbudowę gospodarstwa, czyli postawienie budynku inwentarskiego do tuczu trzody chlewnej w cyklu otwartym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, wpłynął do urzędu gminy na początku 2017 roku. Władze samorządowe uznały wtedy, że inwestor koniecznie musi dostarczyć ocenę oddziaływania inwestycji na środowisko. Taki dokument powstaje w oparciu o badania przeprowadzone przez sanepid oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie. Jego przygotowanie trwało dwa lata. W dokumentach pojawiły się pewne rozbieżności. Przeciw inwestycji zaprotestowali niektórzy mieszkańcy Michałowa. Nie chcą mieć chlewni pod nosem. Boją się m.in. smrodu, uciążliwego hałasu oraz ruchu dużych pojazdów transportujących paszę do gospodarstwa, oraz wywożących stamtąd odhodowane tuczniki.

W celu rozwiązania wszelkich niejasności wynikających z dokumentów, a przy okazji pogodzenia przeciwników z inwestorem, wójt zaplanował rozprawę administracyjną. Odbędzie się ona w poniedziałek, 16 marca o godzinie 10. Nigdy wcześniej w gminie takiego postępowania nie było. Część mieszkańców Michałowa otrzymała stosowne wezwanie do udziału w tym zebraniu, ale przyjść chcą też ci, którzy nie zostali zaproszeni.

- Jest to nowy typ postępowania. Jest ono jawne i każdy może w nim uczestniczyć, ale to przewodniczący rozprawy zdecyduje, czy te osoby będą mogły się wypowiedzieć – tłumaczy wójt Tomasz Antoniuk.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama