Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przeprojektowują dokumentację, zamiast rozkopywać rynek

39 tys. 956 zł miasto zapłaci za zmianę projektu rewitalizacji włodawskiego ryku, aby uchronić przed wycinką przynajmniej część drzew, które pierwotnie planowano usunąć. Ratusz miał jednak spory problem ze znalezieniem firmy, która podejmie się zaprojektowaniem tych zmian. Jakby tego było mało, uwagi do projektu ma również konserwator zabytków.
Przeprojektowują dokumentację, zamiast rozkopywać rynek

Prace na włodawskim rynku powinny już trwać w najlepsze. Niestety nieprędko się rozpoczną. Powodem jest protest, jaki latem ubiegłego roku złożyło Re-vitae Włodawa w obronie drzew przed wycinką. Burmistrz Wiesław Muszyński zgodził się na ponowną weryfikację stanu drzew. Ich pozostawienie wiąże się ze zmianami w projekcie, na które musiały się zgodzić m.in. władze urzędu marszałkowskiego oraz konserwator zabytków. Pojawił się również problem ze znalezieniem firmy, która podejmie się przeprojektowania dokumentu.

- Wielu projektantów odmówiło nam dokonania zmian w projekcie ze względu na zamieszanie wokół sprawy – tłumaczy sekretarz urzędu miasta Krzysztof Małecki.

Ostatecznie do przetargu zgłosiły się cztery firmy z całego kraju zajmujące się projektowaniem. Najkorzystniejsza oferta wpłynęła z Warszawy. Przeprojektowanie zieleni, to tylko część zmian, które miasto musi ująć w dokumencie. Zmiana nastąpi także w zakresie małej architektury. Nowy konserwator zabytków ma nieco inne spojrzenie na pewne kwestie zawarte w projekcie, aniżeli jego poprzedniczka. Wydając zgodę na pozostawienie większej liczby drzew w rynku, skorzystał z okazji i zawnioskował o inne zmiany.

- Na placu miały stanąć nowoczesne, aluminiowe, srebrne lampy oświetleniowe. Konserwator zawnioskował, abyśmy zastąpili je stylizowanymi czarnymi, takimi, jakie stoją przy ulicach. Nie zgodził się także na kwadratowe ławki. Sugeruje, abyśmy zastąpili je tradycyjnymi – wylicza Małecki.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anna 12.03.2020 23:36
Całe szczęście że nowy konserwator ma większą wiedzę od poprzedniczki. Przy zabytkowym Czworoboku stalowe lampy i kwadratowe ławki = brrrrrrrrrr. Mam nadzieję iż uda się ocalić większość zieleni i drzew. Jedne z ostatnich w regionie Kasztany i Lipy. Bez nich Włodawa już nie będzie sobą.

gość 08.03.2020 22:18
No i dobrze, będzie więcej zieleni.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama