Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trojaczki rodem z Wincentowa

Aleksander, Ignacy i Leonard Szeniakowie to urodzeni 24 stycznia chłopcy, których rodzinne korzenie sięgają Wincentowa. Na początku ubiegłego tygodnia trojaczki spędziły pierwszą noc we własnym domu w Lublinie.
Trojaczki rodem z Wincentowa

Choć w rodzinach Moniki i Krzysztofa Szeniaków w poprzednich pokoleniach rodziły się bliźniaki, wieść o trojaczkach była dla nich gigantyczną niespodzianką. Napięcie rosło wraz z kolejnymi badaniami.

- Na pierwszej wizycie lekarskiej dowiedzieliśmy się, że żona jest w ciąży. Na drugiej poinformowano nas, że będziemy mieli bliźnięta. Kolejne badania potwierdziły, że mamy spodziewać się trojaczków. Podobno w przypadku naturalnego poczęcia taka ciąża to wielka rzadkość - opowiada ojciec chłopców Krzysztof Szeniak.

Każda tzw. ciąża mnoga jest dużym wyzwaniem i obciążeniem dla organizmu. Pani Monika robiła wszystko, aby donosić ją jak najdłużej. Przed porodem spędziła dwa miesiące w szpitalu. Chłopcy urodzili się SPSK nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie przez cesarskie cięcie w 31. tygodniu życia płodowego.

Aleksander, Ignacy i Leonard ważyli od 1510 g do 1650 g. Przez następny miesiąc trojaczki przebywały w szpitalu i były na zmianę karmione naturalnie oraz sztucznym mlekiem. W dniu wypisu do domu każdy z chłopców miał już ponad 2,5 kg.

- Dwóch z naszych synków to bliźniacy jednojajowi. Początkowo trudno było ich odróżnić. Teraz nie mamy z tym problemu, chociaż czasami trzeba lepiej się przyjrzeć. Mimo że dużo ludzi mówi, że teraz będzie nam bardzo trudno, nie przejmujemy się. W razie czego Igo, Leo i Olo mogą liczyć na pomoc swoich babć i dziadków - dodaje Krzysztof Szeniak.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama