Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 13:19
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Nowy dom w trzy miesiące

Najpierw miała być wyremontowana i powiększona łazienka. Po rozpoczęciu prac budowlanych okazało się jednak, że kapitalnego remontu wymaga cały budynek. Dzięki pomocy sąsiadów i lokalnych przedsiębiorców dom Kacperka z Zażółkwi w ciągu trzech miesięcy zmienił się nie do poznania.
Nowy dom w trzy miesiące

Marzeniem Kacperka Dryglaka, chłopca cierpiącego na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, była łazienka z prawdziwego zdarzenia. W akcję zaangażowali się członkowie stowarzyszenia "Zamojskie Anioły", którzy pomogli już kilku innym potrzebującym dzieciom w regionie. Początkowe założenia radykalnie zmieniły się, gdy zostały rozpoczęte prace budowlane. Cały dom wymagał pilnego remontu. Trwał ponad 3 miesiące.

Kacper z mamą i bratem w tym czasie mieszkali u sąsiadów. Do domu wrócili 12 grudnia. Sześć dni później na miejscu pojawiła się ekipa telewizyjna TVP3 Lublin. Dziennikarka Anna Dąbrowska poprowadziła program "Zdarzenia" na żywo, podczas którego podsumowana została cała akcja.

Nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi i tortu w kształcie wyremontowanego domu. Mieszkańcy Zażółkwi dzieli się swoimi wrażeniami, opowiadali o tym, jak radzili sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami i przetrwali w chwilach zwątpienia. Szerzej opowiemy o tym w specjalnym reportażu w następnym wydaniu Super Tygodnia 30 grudnia br.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Borys 26.12.2019 09:31
Oby więcej osób potrzebujących pomocy miało wokół siebie tyłu pomocnych i życzliwych ludzi, brawo?!!!

Marzena 25.12.2019 10:29
Istnieją na tym świecie jeszcze dobrzy ludzie, oby więcej takich!!!

KOMENTARZE
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS Olsztyn
Reklama
Reklama