Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Pędził świadomie, zabił nieumyślnie

Świadome przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym, które skutkowało nieumyślnym spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Taki zarzut 22-latkowi postawiła krasnostawska prokuratura. W wypadku w Siennicy Różanej zginęła 17-letnia uczennica chełmskiego liceum.

Ekspertyza biegłego z zakresu wypadków drogowych trafiła na biurko prokuratora pod koniec lutego. Po zapoznaniu się z wynikami śledczy postawili kierowcy zarzut.

- Podejrzany nie przyznał się do winy oraz skorzystał z prawa odmowy składania wyjaśnień. Dlatego teraz czekamy na opinię uzupełniającą biegłego. Chcemy wiedzieć, czy pomijając pierwsze ustalenia po wypadku, wyniki ekspertyzy będą inne czy takie same - informuje prokurator Józef Nowosad z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Dramat rozegrał się 10 grudnia na prostym odcinku drogi w Siennicy Różanej. Około godz. 22 mieszkaniec jednej z sąsiednich miejscowości jechał w kierunku Krasnegostawu. Z pierwszych informacji wynikało, że kierowca potrącił 17-letnią pieszą, gdy przechodziła przez jezdnię.

Tuż po wypadku kierowca audi wyznał śledczym, że najpierw jechał na światłach drogowych i mógł widzieć z daleka postać na chodniku. Gdy z naprzeciwka nadjechał samochód, 22-latek włączył światła mijania. Po wyminięciu się z tym autem, mężczyzna rzekomo zauważył poszkodowaną tuż przed maską, ale nie mógł już zareagować.

Audi potrąciło 17-latkę prawą stroną. Poszkodowana uderzyła głową w przednią szybę. Siła uderzenia była tak wielka, że dziewczynę odrzuciło na kilkadziesiąt metrów. Znacznie dalej znaleziono części jej ciała. Elementy karoserii najprawdopodobniej zadziałały jak gilotyna.

Z pierwszych ustaleń wynikało również, że pojazd zatrzymał się ponad 100 m od miejsca potrącenia. Śladów hamowania nie było. W ekspertyzie wyliczona została prędkość, z jaką jechał kierowca. Dla dobra śledztwa prokurator nie ujawnia szczegółów. Z zarzutu wynika jednak, że z powodu dużej prędkości 22-latek nie był w stanie skutecznie zareagować.

Badanie alkomatem wykazało, że 22-letni mieszkaniec gminy Siennica Różana był trzeźwy. Dodatkowe badania nie wykryły zawartości środków odurzających. Kierowca miał we krwi jedynie kofeinę.

Z sekcji zwłok 17-latki wynika, że jej ciało było bardzo mocno zmasakrowane i częściowo rozczłonkowane. Badania próbek krwi wykazały, że była trzeźwa. Przyczyną zgonu były liczne obrażenia wewnętrzne i przerwanie ośrodkowego układu nerwowego.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w chwili wypadku znajdowała się na drodze naprzeciwko własnego domu. Okoliczności śmiertelnego potrącenia są przedmiotem dalszego postępowania - podsumowuje prokurator Józef Nowosad.

Przypominamy, że o sprawie informowaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

 

Zobacz też: Uwaga na zboczeńca!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowy Treść komentarza: Reprezentant sporej części naszego miejscowego społeczeństwa. Dobitnym faktem jest co parę dni sprzątanie miasta po inteligentach. Przejeżdżając prze miasto widać pełno zielonych worków z zawartością puszek po piwie, butelek i wszelkiego typu śmiecia po chamskim żarciu. Musi upłynąć sporo czasu aby społeczeństwo przywykło do jako takiej kultury i obycia codziennego. Data dodania komentarza: 2.08.2026, 16:02 Źródło komentarza: Chełm. Wysikał się do fontanny i zrobił pranie. MPGK musiało przeprowadzić czyszczenie i dezynfekcję Autor komentarza: igi Treść komentarza: Ale jestem ciemna. Data dodania komentarza: 2.08.2026, 12:24 Źródło komentarza: Matka Boża Chełmska oficjalnie patronką miasta. Dekret z Watykanu przekazany prezydentowi Banaszkowi [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Dark Treść komentarza: Fajnie. Dzięki takim wydarzeniom jesteśmy jeszcze ludźmi. Życzę pomyślności na nowym etapie życia. Data dodania komentarza: 1.08.2026, 15:55 Źródło komentarza: Pożegnanie w krasnostawskim ratuszu. Marek Zdunek przechodzi na emeryturę Autor komentarza: X Treść komentarza: Nie ma to jak dobra umowa Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:40 Źródło komentarza: Chełm. Zero kar po zakazie w schronisku. Miasto wypłaciło CARMIR-owi pełny ryczałt Autor komentarza: lublinianka Treść komentarza: Komuchom skóra cierpnie. Lenin przewraca się w grobie. Data dodania komentarza: 31.07.2026, 20:21 Źródło komentarza: Matka Boża Chełmska oficjalnie patronką miasta. Dekret z Watykanu przekazany prezydentowi Banaszkowi [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama