Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:43
Reklama

Krasnystaw: Nie miał na karmę, ale hodował psy

Właściciel psów, które przeżyły horror w Latyczowie, złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. Zaprzeczył podejrzeniom o celowe znęcanie się nad zwierzętami. 69-latek jednak przyznał, że były one niedożywione, bo z powodu niskiego dochodu nie miał pieniędzy na karmę.
Krasnystaw: Nie miał na karmę, ale hodował psy

W ubiegłą środę krasnostawscy policjanci zakończyli dochodzenie w sprawie możliwości znęcania się na dwoma psami przez mieszkańca Latyczowa. Materiały trafiły do Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.  

Losem czworonogów zainteresowali się wolontariusze Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt. 14 września odwiedzili posesję w Latyczowie i przekonali się, w jakich warunkach żyją tam zwierzęta. Opisali wszystko na stronie ratujemyzwierzaki.pl, gdzie prowadzona była zbiórka pieniędzy na ich leczenie. Suczka była bardzo wychudzona i wystraszona, spała w dziurawej budzie. Drugi pies - 8-miesieczny - przebywał w rozpadającej się, zagraconej stodole. Był uczepiony na krótkim łańcuchu. Psy nie miały wody, do jedzenia dostawały chleb i paszę dla kur. Właściciel nie był skory do współpracy. Gdy wezwano patrol policji, uciekł.  Przedstawiciele ChSOZ postanowili odebrać psy i złożyć doniesienie w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

Czworonogi natychmiast trafiły do weterynarza, gdzie zostały odrobaczone i odpchlone. Badania krwi wykazały, że miały anemię oraz były osłabione i ogólnie zaniedbanie. W bardzo złym stanie by zwłaszcza 8-miesięczny psiak. Wolontariusze ChSOZ uruchomili zbiórkę internetową na jego leczenie. W niespełna trzy tygodnie udało się zebrać 4 tys. zł.

Z ostatnich wpisów wolontariuszy ChSOZ wynika, że kryzys został zażegnany, choć 8-miesięczny piesek nadal miewa biegunki. Zwierzęta przebywają w domach tymczasowych, gdzie uczą się życia wśród ludzi bez przemocy, głodu i zimna.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama