Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 18:59
Reklama

Pow. krasnostawski: Nagie zdjęcia dzieci w sieci pod lupą śledczych

Dwie sprawy dotyczące wysyłania przez komunikatory internetowe nagich zdjęć nastolatków analizują śledczy z krasnostawskiej prokuratury. Swoimi wdziękami ponoć pochwaliła się w sieci 13-letnia dziewczyna. Natomiast inna nieletnia z Polski dostała nagie zdjęcia młodego mężczyzny z naszego regionu.
Pow. krasnostawski: Nagie zdjęcia dzieci w sieci pod lupą śledczych

Czy obie sprawy są w jakiś sposób ze sobą powiązane?– na razie nie wiadomo. Pierwszy przypadek dotyczy 13-laki z powiatu krasnostawskiego, która – jak ustalili policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy – wysyłała swoje nagie zdjęcia do jakiegoś chłopaka.

- Dziewczyna nie została jeszcze przesłuchana – mówi Michał Wolski z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. - Trwa ustalanie adresata zdjęć. Jeśli okaże się, że to również nieletni, sprawa prawdopodobnie trafi do sądu rodzinnego.

W drugim przypadku nieletnia dziewczyna z Polski dostała nagie zdjęcia młodego mężczyzny od mieszkańca naszego regionu. Również musi być przesłuchana przez sąd w obecności psychologa. Tym bardziej że nie pozostała obojętna na wdzięki adoratora i odsyłała mu swoje fotki z golizną. Materiał dowodowy zabezpieczyli na płycie CD policjanci z Bydgoszczy i przekazali krasnostawskim śledczym. Podejrzany o rozsyłanie również jeszcze nie tłumaczył się przed prokuratorem.

Okazuje się, że takie przypadki coraz częściej pojawiają się w sieci. Seksting, czyli wysyłanie swoich nagich zdjęć lub filmików np. przez internet, lub na telefony komórkowe, staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem wśród młodzieży – alarmuje Grupa Edukatorów Seksualnych "Ponton". I przestrzega: to, co nastolatki uważają za zabawę, jest karalne. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Największy wzrost przypadków wysyłania i otrzymywania erotycznych wiadomości przypada na lata 2008-2018 – czytamy w raporcie opublikowanym w JAMA Pediatrics. A to ze względu na coraz szerszy dostęp dzieci i nastolatków do smartfonów i brak odpowiedniej edukacji seksualnej.

Seksting to niestety zjawisko globalne i dotyczy również polskich nastolatków. Dociera do wszystkich zakątków kraju. Z badań prowadzonych w Polsce wynika, że około 34 proc. młodzieży w wieku 15-18 lat dostaje tego typu treści w różnej formie, a 11 proc. również je wysyła.


Najchętniej czytane:

Komitety odkrywają swoje wyborcze karty [SPRAWDŹ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama