Chełm: Jakub Banaszek kontra Agata Fisz

  • 28.05.2018, 08:02
  • AN
Chełm: Jakub Banaszek kontra Agata Fisz
Podczas piątkowej konferencji prasowej wicemarszałek sejmu Beata Mazurek oficjalnie przedstawiła kandydata na prezydenta Chełma. Środowisko prawicowe w wyborach samorządowych reprezentować będzie Jakub Banaszek. Który komitet jako kolejny odkryje swoje wyborcze karty?

- Dzisiaj rozpoczynamy oficjalne starania o dobrą zmianę w Chełmie. To będzie długa droga określona ciężką pracą, ale ta praca jest potrzebna dla regionu, dla miasta i dla naszych mieszkańców. Wierzymy, że Chełm stać na więcej i że może być lepiej zarządzany - powiedział, rozpoczynając tym kampanię wyborczą, oficjalny kandydat na prezydenta naszego miasta Jakub Banaszek. - Polskie państwo rozwija się, a w Chełmie ciągle to samo.

To oznacza, że Banaszek porzuca życie w stolicy na rzecz rodzinnego miasta i wraca do Chełma. Jego zdaniem Chełm to właśnie miasto, w którym warto żyć i w którym warto się rozwijać.

Na razie kandydat na prezydenta nie zdradza szczegółów programu wyborczego. - Powstaje w oparciu o konsultacje z mieszkańcami. Odbyliśmy już kilkanaście takich spotkań, kolejne przed nami. Stawiamy głównie na gospodarkę, kwestie oświaty, jak i związane z zarządzaniem miastem - tłumaczy Banaszek. - Nasz program będzie dokładnie taki, jakiego życzą sobie mieszkańcy.

O kolejną kadencję powalczy także obecna prezydent Chełma Agata Fisz. Wiadomo już, że podobnie jak we wcześniejszych wyborach wystartuje z komitetu społecznego, a nie z listy partii, z którą jest związana. Rekomendacja polityczna w tej kwestii była jednomyślna.

Choć decyzja o kandydowaniu Agaty Fisz nie jest już tajemnicą, oficjalnie nie została jeszcze ogłoszona. - Na kampanię wyborczą przyjdzie jeszcze czas. Na razie skupiam się na bieżącej pracy - mówi prezydent.

Swojego kandydata na prezydenta wystawi też na pewno Polskie Stronnictwo Ludowe. Prawdopodobnie będzie to przedstawiciel startujący z komitetu partii z koniczynką, choć jak podkreśla szef miejskich struktur Józef Górny, kandydaci ludowców mogą również startować w wyborach samorządowych z własnych komitetów. Jest na to przyzwolenie "z góry".

- Mogę powiedzieć jedynie tyle, że na naszych listach na pewno znajdą się również osoby bezpartyjne. Na razie pracujemy koncepcyjnie nad programem - wyjaśnia Górny.

Platforma Obywatelska na wyłonienie kandydata na prezydenta ma czas do końca czerwca. Tyle potrwają jeszcze wewnętrzne procedury partyjne.  Coraz częściej mówi się, że o prezydenturę w Chełmie ponownie po latach zawalczy wicemarszałek Krzysztof Grabczuk.

Wszystko wskazuje na to, że kandydatem na prezydenta Kukiz 15` będzie obecny radny Paweł Białas. Podobno jego kandydatura czeka już tylko na zatwierdzenie posła Jarosława Sachajko, który jest koordynatorem wyborczym na nasz region.


Podobne artykuły:

Na co wydać 250 000 zł? Zgłoś propozycję do budżetu obywatelskiego [TUTAJ]

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zaradny
Zaradny 02.08.2018, 22:37
Ekonomia, głupcze jak to mawiał Clinton. Darmowe autobusy, rzecznik praw mieszkańców, to wszystko jest populistycznym chwytem, za który zapłacimy my wszyscy. Kiedy wy zrozumiecie że Ci myślący mają was dość. Do jasne Cholery wystarczy tylko stworzyć warunki do biznesu, zmniejszyć koszty pracy, ściągać inwestorów, co z kopalnią, odnawialne źródła energii, geotermia. Łupki też szlak trafił. Zamiast wędki potraficie dawać tylko wódkę. Ale cóż widocznie tak trzeba...
Shifo
Shifo 29.05.2018, 13:35
Ulica Henryka Sienkiewicza autora trylogii ,noblisty starsi Chelmianie kiedy byla remontowana? To jest naprawdę skandal pani Agata trzecia kadencja a poprzednicy natychmiast do remontu .
shalom
shalom 28.05.2018, 14:39
i odda chełm żydom
Shifo
Shifo 28.05.2018, 12:16
Kto wybuduje od nowa Sienkiewicza na tego głosuję na marginesie kiedy był remont Sienkiewicza ?.
Chełm
Chełm 31.05.2018, 00:26
Wtedy jak Sienkiewicza była Lenina :)

Pozostałe