W sobotę (27 stycznia) tuż przed północą starszy sierżant Marcin Wojtaś oraz sierżant Artur Gawda z ryckiego Wydziału Prewencji podczas patrolu jednej z miejscowości na terenie gminy Ryki zauważyli starszą kobietę, która szła drogą bez butów, ubrana w koszulę nocną i sweter.
- Funkcjonariusze, widząc tak ubraną kobietę, od razu przeszli do działania. Zabrali ją do radiowozu i ogrzali, a następnie rozpytywali o jej miejsce zamieszkania. Starsza pani miała problemy z pamięcią i nie potrafiła wskazać, gdzie idzie oraz gdzie mieszka – mówi aspirant Łukasz Filipek z KPP w Rykach.
Funkcjonariusze ustali dane seniorki. Jak się okazało, była to 85-letnia mieszkanka gminy Ryki. Policjanci zawieźli seniorkę do domu i przekazali pod opiekę jej bliskich.
Gdy zauważymy starszą samotną zagubioną osobę, nie przechodźmy obok niej obojętnie. Może potrzebować pomocy…








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze