Zacięta walka liderów. Bogdanka Arka Chełm uległa w Będzinie

Bogdanka Arka Chełm ma za sobą najważniejszy mecz ligowy. Nasi siatkarze mierzyli się na wyjeździe z ówczesnym wiceliderem tabeli MKS-em Będzin i po bardzo zaciętym spotkaniu ulegli 2:3 (25:22, 27:25, 22:25, 22:25, 11:15). Tym samym beniaminek musiał ustąpić czołowego miejsca w I-ligowej tabeli.

Autor: fot. FB MKS Będzin / Foto Borkowscy

Pierwszy set był głównie walką punkt za punkt, ale w końcówce, dzięki dobrym zagraniom Pawła Rusina, Arka wyszła na prowadzenie 21:18, finalnie wygrywając 25:22 po skutecznym ataku Patryka Szwaradzkiego. Biało-zieloni szli za ciosem również w drugiej części spotkania, przez większość czasu utrzymując lekką przewagę. Gorąco zrobiło się pod koniec, bo gospodarze coraz mocniej stawiali opór solidnemu duetowi Szwaradzki i Rusin. Znów jednak musieli uznać wyższość gości, przegrywając 25:27 po błędzie w ataku Bartosza Pietruczuka.

Zapowiadało się, że trzecia partia będzie powtórką dwóch poprzednich i mecz się w niej zakończy. Oba zespoły szły łeb w łeb, dopóki gospodarze nie doprowadzili do wyniku 23:21. Nie oddali już przewagi i dzięki skutecznemu blokowi zapisali na koncie wygranego seta 25:22. W czwartej część spotkania nasi siatkarze trzymali lekki punktowy dystans, jednak znów im bliżej końca, tym sytuacja coraz bardziej się zmieniała. Finalnie set zakończył się identycznym wynikiem jak poprzedni, czyli 25:22, po skutecznym kontrataku Brandona Koppersa i dwóch błędach biało-zielonych. Tie-break zaczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy przy serwisach Grzegorza Pająka doprowadzili do stanu 4:0. Z parkietu musiał zejść nasz atakujący Patryk Szwaradzki, który doznał lekkiego urazu, a zastąpił go Kajetan Kulik. Biało-zieloni próbowali się jeszcze poderwać ryzykowanymi zagrywkami Mariusza Marcyniaka, jednak wygraną MKS-u Będzin przypieczętował wynikiem 15:11 Mateusz Rećko.

- Dwa pierwsze sety dawały nam olbrzymią szansę na zwycięstwo, jednak stopniowo gospodarze zaczęli dyktować swoje warunki - podsumowuje to spotkanie trener Bogdanki Arki Chełm Bartłomiej Rebzda. - Trudny i wymagający przeciwnik, na którego terenie żaden przyjezdny zespół nie wyrwał dotąd punktów, więc cieszymy się, że wracamy z jednym. Było blisko, mecz bardzo zacięty, ale pokazaliśmy wysoki poziom i będziemy chcieli go utrzymać do końca rozgrywek.

Rozwój drużyny jest możliwy dzięki wsparciu sponsorów. W obecnym sezonie 2023/2024 sponsorem strategicznym drużyny jest PGE Polska Grupa Energetyczna.