Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama emisje gratis
Reklama

Chełm. Pokaż swój ogród, a powiem ci, kim jesteś...

Pomysłów na zaaranżowanie własnego ogrodu jest całe mnóstwo. Mogą to być enklawy nawiązujące do leśnej głuszy, kwietnej łąki, w stylu angielskim lub francuskim. Piękno natury można również zamknąć na kilku metrach własnego balkonu lub zanurzyć się w nie na rodzinnym ogródku działkowym.
Chełm. Pokaż swój ogród, a powiem ci, kim jesteś...

Źródło: naszchelm.eu

I to piękno warto pokazać! Zachęcają do tego wolontariusze ze Stowarzyszenia „Nasz Chełm”, którzy właśnie ogłosili konkurs na najładniej zaaranżowany przydomowy ogródek, balkon lub właśnie tzw. rodzinny ogródek działkowy. 

- Jestem przekonana, że nasz konkurs ma na tyle otwartą formułę, że odnajdzie się w nim praktycznie każdy. Każdy przecież dąży, na miarę własnych sił i możliwości, aby ta przydomowa przestrzeń ciszy i odpoczynku była jak najpiękniejsza – twierdzi Joanna Bielecka, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm”. 

Stowarzyszenie chce dowartościować te osoby, które dbają o najbliższe otoczenie. Zadbaną przestrzenią cieszą przecież oko nie tylko właściciele danych nieruchomości, ale i przygodni spacerowicze czy przyjezdni turyści. Obok zadbanego balkonu czy mieniącego się barwami ogrodu chce przechodzić chyba każdy mieszkaniec miasta. 

- Zależy nam przecież na tym, aby powietrze w mieście był jak najczystsze. Dbamy więc o jego jakość. A najłatwiej dba się o tę jakość właśnie poprzez kolejne nasadzenia. Różnorodność roślin. Łąk kwietnych w naszym mieście praktycznie nie mamy, to bardziej zaniedbane trawniki. Jest też sporo szarości i betonu. Pielęgnowanie natury przekłada się, o czym jesteśmy przekonani, na nasze poczucie estetyki – twierdzi Bielecka.

I dodaje, że przydomową przestrzeń mieszkańcy wykorzystują w coraz bardziej kreatywny sposób. Rodzi się zatem pytanie – dlaczego tego nie wykorzystać? 

- Nasz konkurs, o czym już wspomniałam, będzie obejmował trzy kategorie: przydomowy ogród, balkon oraz rodzinny ogródek działkowy. W każdej z tych kategorii wyróżnione zostaną cztery obiekty i każda z nagród wynosić będzie 200 zł – wyjaśnia prezes stowarzyszenia. 

Swoje zgłoszenia można nadsyłać na adres: Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Nasz Chełm”, ul. Bolesława Wirskiego 14/64, 22- 100 Chełm lub mailowo: [email protected]. Przyjmowane będą do 31 sierpnia. 

Wszelkie szczegóły na temat konkursu dostępne są natomiast na stronie internetowej organizacji: naszchelm.eu

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Bardzo przepraszam Chełmian, że pozajączkowali mi się z Zamościakami i Panią Radną wcisnąłem do grona Mieszkańców zacnego Chełma. Swoją drogą, to czy taki CZARCI POMIOT w osobie Pana Maleńczuka miałby szansę na zrozumienie swojej twórczości wśród radnych Chełma?Data dodania komentarza: 6.02.2026, 19:36Źródło komentarza: Lubelskie. Radni PiS nie lubią Maleńczuka, a Maleńczuk ich. Odpłacił się na scenieAutor komentarza: KosmitaTreść komentarza: Pani Radna Martyna Martyniuk, jako podpiardująca FIOŁKAMI i mocno zaangażowana w w sprawy wyższego rzędu typu „Ą” i „Ę”, ma rację. Następnym razem Łobuza Maleńczuka, jak tylko się pojawi w szacownym mieście Chełm, powinna przykładnie oćwiczyć nahajką, tak dla przykładu. Co by więcej taki POMIOT nie obsrywał swą obecnością tak Zacnego GRODZISKA.Data dodania komentarza: 6.02.2026, 15:07Źródło komentarza: Lubelskie. Radni PiS nie lubią Maleńczuka, a Maleńczuk ich. Odpłacił się na scenieAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Stefaniuuuuuk!Data dodania komentarza: 6.02.2026, 11:50Źródło komentarza: Były prezydent o Stefaniuku: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”Autor komentarza: tutejszyTreść komentarza: nie bać maleńczukaData dodania komentarza: 6.02.2026, 11:12Źródło komentarza: Lubelskie. Radni PiS nie lubią Maleńczuka, a Maleńczuk ich. Odpłacił się na scenieAutor komentarza: historiaTreść komentarza: "miałeś chamie złoty róg ..."Data dodania komentarza: 6.02.2026, 11:05Źródło komentarza: Były prezydent o Stefaniuku: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama