Droga gminna w Olszance wygląda jak zwykła trasa gruntowa prowadząca do pól. Teraz ma się to zmienić.
– Zadanie rozpoczną roboty pomiarowe i usunięcie zbędnej warstwy ziemi. Następnie wykonawca przeprowadzi roboty ziemne. Również przy pomocy koparek wykonane mają być koryta o głębokości 20 cm w gruncie na całej szerokości jezdni – mówi wójt gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk. - Projekt obejmuje także wyprofilowanie i zagęszczenie podłoża, wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem, jak również obustronnego odwodnienia drogi z koryt ściekowych. Po konsultacjach z wykonawcą ustaliliśmy, że nawierzchnia jezdni będzie wykonana z płyt drogowych betonowych, zaś pobocza z tłucznia. Oczywiście droga zostanie także odpowiednio oznakowana.
Jak przekazała nam nasza rozmówczyni, dzięki zastosowaniu technologii z płyt betonowych, których cena ostatnio spadła, znacząco obniżone zostaną koszty inwestycji. Oszacowano je na niemal 425 tys. zł, z czego 98% pokryte zostanie z dofinansowania pochodzącego z rządowego Polskiego Ładu. Natomiast wartość zadania, jaką wcześniej ustalono, opiewała na 850 tys. zł.
Czytaj także:
- Gm. Kraśniczyn. Droga, która pamięta czasy komuny, doczeka się remontu z prawdziwego zdarzenia
- Miłośnicy historii odnaleźli ślady po kawalerii z I wojny światowej
- Staranował matkę z dzieckiem z Chełma. Wpadł też na mieszkańca Łopiennika [WIDEO]
- Liczą się postępy. Dwie nagrody dla dziewczyn z Kraśniczyna
- Gm. Łopiennik Górny. Zastali most drewniany, zrobią z niego... stalowy. Przy prawie 2 mln dotacji









![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [15-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-8-3-2026-1773530269.jpg)

![Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA] Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-ciezarowek-w-lowczy-po-jednego-z-kierowcow-przylecialo-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-1773344784.jpg)
![Samochód z 5 osobami wjechał pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA] Samochód z 5 osobami wjechał pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-lubycza-krolewska-samochod-z-5-osobami-wjechal-pod-pociag-smiglowce-lpr-zabraly-rannych-zdjecia-1773176473.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze