Dwanaście medali karateków Satori. Wspaniały sprawdzian po wakacjach

Siedmioosobowa ekipa Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori ma za sobą udany start w turnieju IKO Upper Silesia Cup, który odbył się w Siemianowicach Śląskich. Wzięło w nim udział blisko 300 karateków, zarówno z Polski, jak też z Austrii i Czech.

Reprezentanci Satori wrócili do Chełma z 12 medalami, na złożyło się pięć zdobytych w konkurencjach kata i siedem w kategorii kumite. Pierwsze miejsce w kata zajęła Oliwia Urbańska, drugie Lena Pilipczuk i Dawid Wurszt, a trzecie Tycjan Bielak i Fabian Nafalski. Z kolei w drugiej kategorii najwyżej uplasowali się: Rozalia Bielak, Tycjan Bielak, Fabian Nafalski i Dawid Wurszt, stopień niżej Bartosz Pachuta, a podium zamknęły Lena Pilipczuk i Oliwia Urbańska.

Dodatkowo, reprezentacja Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori zajęła szóste miejsce w klasyfikacji klubowej na 23 startujące drużyny.

- Był to nasz pierwszy sprawdzian po wakacjach i forma jest zadowalająca - mówi sensei Bartłomiej Zakrzewski. - Teraz naszym głównym celem jest Puchar Świata, który na początku listopada rozegra się w Myślenicach.