Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 17:58
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Camp z olimpijczykiem. Trenowali z Marianem Tałajem

Chełmscy adepci judo, a także grupa ich rówieśników z Ukrainy, wzięli udział w campie treningowym pod okiem medalisty olimpijskiego z Montrealu, Mariana Tałaja. Wydarzenie zostało zorganizowane przez klub Judo Chełm we współpracy z Okręgowym Związkiem Judo w Lublinie oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Chełmie.
Camp z olimpijczykiem. Trenowali z Marianem Tałajem

Podczas campu dwie grupy wiekowe mogły podnieść swoje umiejętności, trenując pod okiem polskiej legendy judo. Młodzi zawodnicy ćwiczyli podstawowe elementy kuzushi (wychylenie w rzutach), a także walki w parterze. Starsi natomiast doskonalili  rzuty, przechodząc następnie do pojedynków z wykorzystaniem technik używanych w turniejach. Marian Tałaj opowiadał również uczestnikom ciekawe historie związane ze swoją karierą sportową i udziałem w olimpiadzie. Ponadto wręczył wszystkim zdjęcia z autografami, podpisał również certyfikaty, które uczestnicy otrzymali na zakończenie campu.

- Bardzo budujące jest to, że w organizację zaangażowali się nasi byli zawodnicy, a także rodzice naszych obecnych podopiecznych - mówi Andrzej Kowal, jeden z trenerów MKS Judo Chełm. - Chcemy, żeby to wydarzenie odbywało się cyklicznie z kolejnymi olimpijczykami i jesteśmy już po wstępnych rozmowach zarówno z Marianem Tałajem, jak i prezesem Okręgowego Związku Judo. Mamy nadzieję, że kolejna edycja campu odbędzie się już w przyszłym roku.

Marian Tałaj to nie tylko medalista olimpijski z Montrealu z 1976 r. Jest również trzykrotnym medalistą mistrzostw Europy, a także mistrzem świata juniorów. Siedmiokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, trzy razy był wicemistrzem, a cztery zdobywał brąz. To również posiadacz ósmego dana.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama