Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:54
Reklama Reklama formy Pomix

Gm. Wyryki. Swańka gotuje. I to jak!

Dzięki nowej aktywności Koła Gospodyń Wiejski Swańki ma szansę zasłynąć z kulinariów.
Gm. Wyryki. Swańka gotuje. I to jak!
Autor: KGW Swańki

Obecność KGW Swańki na konkursach kulinarnych promujących polskie smaki, czy na licznych jarmarkach i piknikach z tradycyjną żywnością, tylko potwierdza ich wyjątkowe zdolności kulinarne.

Drogę do aktywności utorowało im wsparcie finansowe Fundacji BGK w ramach programu „Gospodynie do dzieła! Edycja I”. Program w swym założeniu ma na celu pomoc KGW w zakupie sprzętu i wyposażenia, dzięki któremu gospodynie mogą realizować swoją działalność. Wszystko po to, by podkreślać przebogaty potencjał obszarów wiejskich i pokazać, że wieś może być miejscem otwartym na współpracę i wspólne przedsięwzięcia.

Swańki z Wyryk skorzystały z tej możliwości i zakupiły sprzęt niezbędny do rozwoju działalności gastronomicznej i cateringowej, a to zmotywowało członkinie koła do dalszej aktywności.

- Naszym celem jest wytwarzanie produktów gotowych do bezpośredniego spożycia, które wraz z marką „Swańka Gotuje!” będą kultywowały wartości kulturowe i kulinarne regionu, staną się wizytówką naszej działalności i może w przyszłości małą atrakcją turystyczną – mówią panie z KGW Swańki.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama