Agros w świetnej formie. Lekkoatleci nie zwalniają tempa

Reprezentanci województwa lubelskiego mogą uznać za udany start w 39. Mistrzostwach Polski U23, które odbyły się w Poznaniu. Wśród nich nie zabrakło obecnych i byłych zawodniczek chełmskiego Agrosu. Zaraz po tych zmaganiach udział w Mistrzostwach Świata w Kolumbii świetnie rozpoczął utalentowany Remigiusz Zazula.

Wiktoria Wrońska, zawodniczka Agrosu Chełm, rywalizowała w biegach na dystansach 100 i 200 m. W tym krótszym ustanowiła nowy rekord życiowy, który obecnie wynosi 12,11 sek. Niestety, może też mówić o dużym pechu, ponieważ zabrakło jej zaledwie 0,01 sek., aby awansować do finałowej ósemki, a tym samym do strefy punktowej. Rywalizację w tej dyscyplinie zakończyła na dziewiątym miejscu. Po nowy rekord życiowy sięgnęła również w biegu na 200 m, jednak czas uzyskany przez nią czas 24,81 sek. nie został uznany, ponieważ podczas jej startu wiatr przekroczył dopuszczalną normę. Tutaj zajęła ostatecznie 15 miejsce.

W mistrzostwach rozgrywanych w Poznaniu wzięły też udział dwie zawodniczki, które jeszcze w tym roku reprezentowały barwy chełmskiego Agrosu, Izabela Jastrząb i Paulina Zielińska. Pierwsza z nich, obecnie lekkoatletka Agrosu Zamość, zdobyła dwa brązowe medale, zarówno w biegu na 100 m, jak i na 200 m. W eliminacjach do tego pierwszego ustanowiła również nową życiówkę, a to wynosi aktualnie 11,74 sek.

- Paulina Zielińska wystartowała natomiast w sztafecie 4x400 m, razem z trzema zawodniczkami AZS UMSC Lublin, i wspólnie zdobyły złoto - mówi Damian Leszczyński, trener chełmskiego Agrosu. - Indywidualnie zajęła też dwa piąte miejsca, w biegu na 200 oraz na 400 m. W pierwszym przekroczyła linię mety w 24,07 sek. i byłby to jej rekord życiowy, gdyby nie wiejący zbyt mocno wiatr. Życiówkę poprawiła z kolei na dłuższym dystansie, osiągając 54,38 sek. i również zajmując piąte miejsce. Świetny występ Izabeli i Pauliny sprawił, że obie zostały powołane do kadry narodowej na międzynarodowy młodzieżowy mecz, który odbędzie się na Węgrzech. Pobiegną tam na 200 m, a Paulina dodatkowo w sztafecie 4x400 m.

W klasyfikacji województw lubelskie zajęło drugie miejsce, wyprzedzone jedynie przez mazowieckie.

Zaraz po zakończeniu zmagań w Poznaniu, jeden z asów chełmskiego Agrosu Remigiusz Zazula rozpoczął walkę o medale w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w kolumbijskim Cali. W pierwszym dniu zmagań udało mu się awansować do finału sztafety 4x400 m mix, która odbyła się w nocy z wtorku na środę polskiego czasu. Reprezentacja Polski zajęła w niej ostatecznie piąte miejsce, a zwycięzcą został skład ze Stanów Zjednoczonych. Oprócz Remigiusza Zazuli, w sztafecie biegli jeszcze: Jakub Szczepaniak, Martyna Trocholepsza i Aleksandra Wołczak.

W nocy z soboty na niedzielę zawodnik chełmskiego Agrosu startował jeszcze w sztafecie mężczyzn 4x400 m. Niestety, zakończyła ona swój udział w Mistrzostwach na etapie eliminacji uzyskując czas 3 min. 9,05 sek. Tym samym została sklasyfikowana na 12 lokacie.