Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:43
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Znamy wyniki tegorocznej rekrutacji. Najlepszy nabór od dekady

Prawie 71 procent absolwentów szkół podstawowych z powiatu krasnostawskiego wybrało licea i technika prowadzone przez starostwo w Krasnymstawie. Do szkół w Krasnymstawie i Żółkiewce dostało się 526 osób. Niespodziewanie najlepszy nabór był tym razem w „Zetce”, gdzie chce się uczyć 153 uczniów. To niewątpliwy sukces Wojciecha Maślony na koniec jego drugiej kadencji w Zespole Szkół nr 1.
Znamy wyniki tegorocznej rekrutacji. Najlepszy nabór od dekady
Najlepszy nabór w powiecie krasnostawskim był w tym roku w Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie
Autor: http://zspnr1-krasnystaw.edu.pl/

Największe zainteresowanie w Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie wzbudził technik żywienia i usług gastronomicznych. Ten kierunek kształcenia wybrało 36 osób. Niewiele mniejszym wzięciem cieszył się technik pojazdów samochodowych (33 uczniów). Kolejne miejsca zajmują technik spawalnictwa (19 uczniów) i technik ekonomista (11 uczniów).

Sporo absolwentów podstawówek wybrało również funkcjonującą w „Zetce” szkołę branżową. Fryzjerami chce zostać 18 osób, kucharzami - 14, mechanikami pojazdów samochodowych - 11 i murarzami-tynkarzami - 11.

Drugim miejscem pod względem naboru musi zadowolić się tym razem Zespół Szkół nr 2 w Krasnymstawie. Siedem kierunków w technikum, któremu patronuje Bartosz Głowacki, wybrało 151 osób. W tym roku największym zainteresowaniem cieszył się technik informatyk. Naukę w tym zawodzie wybrały 33 osoby.

Na kolejnych miejscach są: technik programista (23 uczniów), technik elektryk (22 uczniów), technik hotelarstwa (20 uczniów), technik geodeta (20 uczniów), technik optyk (18 uczniów) i technik mechanizacji rolnictwa (15 uczniów).

W krasnostawskich liceach lepszy nabór miało I LO, gdzie chce się uczyć 108 osób. Aby tam się dostać, absolwenci szkół podstawowych musieli przekroczyć próg 90 punktów na egzaminie ósmoklasisty. Do klasy biologiczno-chemicznej akces złożyło 39 osób. W klasie politechnicznej zamierza kształcić się 31 uczniów. Do klasy humanistycznej aspiruje 22 uczniów, a do ekonomicznej - 16.

Żeby w II LO w Krasnymstawie dostać się do klasy psychologiczno-pedagogicznej, trzeba było mieć 90 punktów. Kierunek ten wybrało 31 osób. Do pozostałych oddziałów próg wynosił 80 pkt. W klasie europejskiej chce się uczyć 28 uczniów, w dziennikarsko-prawniczej - 18, a w geoinformatycznej - 15. W sumie wpłynęły 92 aplikacje.

Do Zespołu Szkół w Żółkiewce dostały się 22 osoby. Powstanie tam tylko jedna klasa pierwsza kształcąca w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

- Szkoły podstawowe w powiecie krasnostawskim ukończyło w tym roku około 730 uczniów. Warto podkreślić, że do naszych szkół przyszły osoby z tak zwanego podwójnego rocznika, które zaczęły edukację jako sześciolatki. Na uwagę zasługuje również bardzo wysoki wskaźnik przyjętych absolwentów, do którego dążyliśmy od wielu lat. Tym razem wyniósł 70,99 procent i jest najwyższy od co najmniej 10 lat. Duża w tym zasługa zintensyfikowanych działań promocyjnych prowadzonych przez licea i technika. Dzięki multimediom i portalom społecznościowym pokazywano między innymi klimat i życie społeczne w placówkach, co dla niektórych osób jest ważnym czynnikiem wyboru dalszej drogi kształcenia - komentuje wicestarosta Marek Nowosadzki.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama