Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:51
Reklama

Gm. Rudnik. 9. Festiwal Wizji w Wierzbicy pełen atrakcji

Dzisiaj (31 lipca) startuje dziewiąta edycja nietuzinkowego wydarzenia. Do 7 sierpnia będą codziennie odbywały się w Wierzbicy między innymi ciekawe warsztaty sensoryczne i rękodzielnicze. Nie zabraknie również spotkań z reżyserami filmowymi, koncertu rockowego oraz wystawy.
Gm. Rudnik. 9. Festiwal Wizji w Wierzbicy pełen atrakcji

- Zapraszamy wszystkich przede wszystkim na stronę www.festiwalwizji.pl. Znajduje się tam szczegółowy program, który może ulec jeszcze drobnym lub spontanicznym modyfikacjom. Cykl wydarzeń zakończymy w niedzielę, 7 sierpnia. W międzyczasie codziennie w godzinach od 10 do 14 będą warsztaty dla dzieci, a popołudniami i wieczorem dla dorosłych. Prowadzone będą przez bardzo różnych artystów - mówi Iwona Kiwerska z Fundacji „Dwór Kultury” w Wierzbicy.

Dwór w Wierzbicy zamieni się na tydzień w galerię, gdzie będzie można oglądać zdjęcia, obrazy, rysunki i grafiki. Festiwal rozpocznie się dzisiaj (31 lipca) o godz 18 projekcją filmu „Ostatnia niedziela przedwojennym Lwowie” w reżyserii Pawła Narożnika.

- Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Sąsiedztwo - sąsiadowanie - sąsiedzi”. Chcemy bardzo różnorodnie znowu podejść do tego tematu, na przykład porozmawiać o trudnych sytuacjach u naszych sąsiadów za wschodnią granicą. Zamierzamy też zwrócić uwagę na nieoczywiste rzeczy, które nam towarzyszą w życiu codziennym. Dlatego będziemy prezentowali między innymi wystawę żuków, chrząszczy i innych owadów. W poniedziałek będzie rozmowa z Armandem Urbaniakiem, reżyserem filmu „Trzydzieści lat wymówek” o historii perkusisty znanego zespołu Dżem - dodaje organizatorka.

Poza tym szykują się warsztaty z animacji poklatkowej, lepienia i wypalania naczyń z gliny, robienia pizzy włoskiej, białego śpiewu, ekoprintingu (robienie portretów roślin poprzez przykładanie ich do tkanin) i spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Krasnystaw o przyrodzie. W piątek wystąpi zespół Navahe. Ostatniego dnia organizatorzy zapraszają na teatrzyk kukiełkowy i wernisaż jednodniowej wystawy poplenerowej. Początek o godz. 13.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama