Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:19
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gm. Wyryki. Jechał bezstrosko ligierem, będąc pod wpływem

Widok kierowcy jadącego niemal całą szerokością jezdni wzbudził podejrzenia innych użytkowników drogi i jego beztroska eskapada została udaremniona. Inni kierowcy zabrali 66-latkowi kluczyki, a policjanci potwierdzili, że kierowca microcara jechał na podwójnym gazie.
Gm. Wyryki. Jechał bezstrosko ligierem, będąc pod wpływem
Autor: Pixabay

W sobotę wieczorem (30 lipca) kierowcy poruszający się drogą nr 812 z Włodawy w kierunku Wisznic zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie kierowcy microcara, który wyraźnie nie poruszał się w granicach swojego pasa. Przerażeni jego zachowaniem, postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę. 

- Kierujący toyotą 20-latek z powiatu sokołowskiego najpierw wyprzedził samochód 66-latka, a następnie w Kaplonosach zajechał drogę kierującemu samochodem marki Ligier.  Zabrał nietrzeźwemu, jak się później okazało, kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. Pomógł mu w tym kierowca ciężarowego renaulta 25-latek z powiatu mińskiego. Siedzący za kierownicą microcara mężczyzna miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego wyraźną woń alkoholu.  Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili, że 66-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego był pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie - mówi podinspektor Bożena Szymańska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, świadczenie pieniężne od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama