poniedziałek, 29 kwietnia 2024 13:35

Chełm: Sukcesy pilotów - studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych! [ZDJĘCIA]

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie może pochwalić się sukcesami studentów pilotów. Dwóch z nich zdobyło złote medale w mistrzostwach Polski!
Chełm: Sukcesy pilotów - studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych!  [ZDJĘCIA]

Autor: PANS

Od 19 do 24 lipca na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi odbywały się dwa mistrzostwa Polski: 65. Samolotowe Mistrzostwa Polski w Lataniu Precyzyjnym - Seniorów oraz 51. Samolotowe Mistrzostwa Polski w Lataniu Precyzyjnym - Juniorów. Podczas mistrzostw miały miejsce trzy konkurencje nawigacyjne oraz jedna z lądowań precyzyjnych.

W mistrzostwach brali udział studenci piloci Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie i mogą pochwalić się dużymi sukcesami. Wrócili z dwoma złotymi medalami! W konkurencji lądowań juniorów złoto zdobył Albert Małka, zaś w lataniu precyzyjnym juniorów - Konrad Partyka. W tej konkurencji studenci PANS zdobyli jeszcze: 4 miejsce - Hubert Chylewski, 5 miejsce - Albert Małek, 6 miejsce - Maciej Błażej i 7 miejsce - Tamara Piotrowicz. Wspomniany już Konrad Partyka zajął również 8 miejsce w kategorii seniorów, Hubert Chylewski -19., Albert Małek - 20, Maciej Błażej - 23 i Tamara Piotrowicz - 24.

- Zmagania polegały na jak najbardziej precyzyjnym obleceniu trasy zgodnie z wytycznymi na mapie - mówi Partyka. - Musieliśmy dotrzeć do określonego punktu w określonym czasie, a jednocześnie obserwować znaki na ziemi, które następnie nanosiliśmy na wspomnianą mapę. W innej konkurencji było natomiast oceniane celne lądowanie na kilka sposobów.

Aktualnie w Samolotowym Pucharze Polski 2022 Konrad Partyka jest na 11 miejscu, Hubert Chylewski na 20, Maciej Błażej na 24 zaś Tamara Piotrowicz na 26 miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!