Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Emka 3.2024 życzenia
Reklama Bank Spółdzielczy

Zmiana warty w Siennicy Różanej, Poźniak zastąpi Misiurę

Nie została dopuszczona do rozmowy kwalifikacyjnej, ale i tak zostanie szefową Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Mowa o Agnieszce Poźniak. 18 lipca przejmie ona stołek po odchodzącym na emeryturę Andrzeju Misiurze.
Zmiana warty w Siennicy Różanej, Poźniak zastąpi Misiurę
Andrzej Misiura i Agnieszka Poźniak

Do konkursu na dyrektora wpłynęły trzy oferty. Oprócz Agnieszki Poźniak, dokumenty złożyli Andrzej Osuch (związany z placówkami kultury w Lublinie i Werbkowicach) i Wiesław Jędruszczak (były dyrektor ośrodka kultury w Wojsławicach), ale tylko panowie spełnili wymagania formalne.   

Z opublikowanego na stronie internetowej Urzędu Gminy Siennica Różana protokołu posiedzenia komisji konkursowej wynika, że po rozmowie kwalifikacyjnej, prezentacji wizji działalności placówki i własnych osiągnięć zawodowych kandydaci uzyskali równą liczbę punktów. W związku z tym żaden z nich nie dostał rekomendacji do powołania na to stanowisko.

Wójt Leszek Proskura unieważnił konkurs. Jednocześnie skorzystał z przepisów umożliwiających powołanie na stanowisko dyrektora gminnej instytucji kultury wybranej przez siebie osoby. Wybór padł na… Agnieszkę Poźniak. Do niedawna piastowała podobną funkcję w sąsiedniej gminie Leśniowice. Pracowała tam dwa lata. Wcześniej była związana między innymi z Chełmskim Domem Kultury.

Z piątkowej depeszy Informacyjnej Agencji Samorządowej wynika, że Agnieszka Poźniak ma odpowiednią wiedzę i umiejętności, gwarantujące prawidłowe wykonywanie obowiązków dyrektora centrum kultury. Na nowym stanowisku została zatrudniona na 2 lata.

Andrzej Misiura pełnił funkcję dyrektora Centrum Kultury w Siennicy Różanej dwukrotnie. Najpierw w latach 1980-1991, a potem od 2013 do końca czerwca bieżącego roku. Współtworzył również miejscowy Teatr Pokoleń. Łącznie poświęcił ziemi siennickiej 25 lat pracy zawodowej i społecznej.

- Po raz pierwszy na ziemię siennicką trafiłem przypadkiem i to na całą dekadę. Na kolejną dekadę opatrzność sprowadziła mnie pod koniec mojej pracy zawodowej. Otrzymałem możliwość zrealizowania niedokończonych przedsięwzięć. Powstała obszerna dokumentacja lokalnej twórczości plastycznej, literackiej, teatralnej i muzycznej. Zapisane zostały przy tym i upamiętnione dzieje zespołów artystycznych oraz ich twórców - mówił Misiura na ostatniej sesji rady gminy.

Najbardziej wartościowe materiały opublikowane zostały w 49 wydaniach Czasopisma Społeczno-Kulturalnego „Ziarno” oraz na kartach 32 książek. Łącznie ukazało się 81 wydawnictw, które statystycznie publikowane były raz na kwartał. Misiura nie wlicza do tego pierwszych tomów kroniki ośrodka kultury, 10 scenariuszy teatralnych i wielu opracowań (np. szczegółowej listy poległych, plakatów i folderów wystaw) oraz różnych wydarzeń lokalnych.

Dodał, że rozpoczęte zostały prace nad przygotowaniem kolejnych książek: antologii piosenki i satyry ziemi siennickiej oraz kilku tomów wierszy zebranych autorstwa m.in. Krystyny Winiarczyk i ks. Edwarda Wolskiego.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Aneta 17.07.2022 18:00
Super :)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama