Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 08:11
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Raził ciotkę prądem, dusił poduszką. Oskarżony o usiłowanie zabójstwa

Jest akt oskarżenia dla bezwzględnego 17-latka, który zaatakował niepełnosprawną ciotkę. Za działanie ze szczególnym okrucieństwem grozi mu od 12 do 25 lat więzienia.
Raził ciotkę prądem, dusił poduszką. Oskarżony o usiłowanie zabójstwa
Autor: Policja Chełm

Akt oskarzenia trafił do sądu pod koniec czerwca bieżącego roku. Śledczy nie infomują szerzej o ustaleniach poczynionych w toku postępowania i motywie działania sprawcy. Wiadomo jedynie, że częściowo przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. 

Do zdarzenia doszło 16 lutego w gminie Rejowiec. Mieszkający po sąsiedzku nastolatek postanowił skrzywdzić bezbronną kobietę. Jak ustalili śledczy, raził ciotkę podłączonym do kontaktu kablem, zakończonym przewodami bez izolacji. Przykładał je do ciała kobiety. 

Gdy 44-latka zaczęła się bronić i krzyczeć, młody mężczyzna próbował ją uciszyć. Przyłożył jej do twarzy poduszkę i zaczął ją dusić. Gdy usłyszał krzyki członków rodziny, wyskoczył przez okno i uciekł. 

Nie wiadomo, jak długo poszkodowana była dręczona przez swego oprawcę. Spłoszony nastolatek pojechał do swojej dziewczyny mieszkającej w gminie Żółkiewka. Od niej wyruszył w podróż do Lublina. Policjanci zatrzymali go jeszcze tego samego dnia w busie przejeżdżającym przez miejscowość Jabłonna w powiecie lubelskim.

Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Mimo niepełnoletności, nastolatek będzie odpowiadał przed sądem jak osoba dorosła. 

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama