Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:16
Reklama

Okuninka. Policyjny pościg zakończony w rowie. Kierowca był na podwójnym gazie

Policjanci z włodawskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę. Kierujący jednak mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania zwiększył prędkość i ruszył w kierunku miasteczka. Po chwili miał wypadek...
Okuninka. Policyjny pościg zakończony w rowie. Kierowca był na podwójnym gazie
Autor: KPP we Włodawie

Mundurowi długo go nie ścigali. Na drodze wylotowej z Okuninki doszło do kolizji motocykla z samochodem osobowym. Jak ustalili policjanci, motocyklista uderzył w tył audi, które zatrzymało się przy wyjeździe na główną drogę, a następnie wpadł do rowu. Od kierującego yamahą stróże prawa wyczuli wyraźną woń alkoholu.

- Po badaniu okazało się, że 31-latek z województwa mazowieckiego ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjantom oświadczył, że miał świadomość, że jest nietrzeźwy i dlatego nie zatrzymał się do kontroli. Kierującemu audi i jego pasażerce nic się nie stało. Zatrzymano mu prawo jazdy, a motocykl trafił na policyjny parking - informuje podinspektor Bożena Szymańska z z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Ten sam patrol po godzinie 16, również w Okunince, zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Peugeot. Od kierującego samochodem 26-latka z powiatu chełmskiego policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań i zatrzymano mu uprawnienia do kierowania.

Natomiast następnego dnia przed godziną 8 patrolowcy zatrzymali 69-letniego rowerzystę z Włodawy, którego zachowanie wskazywało, że jest nietrzeźwy.

- Zarzekał się policjantom, że on nic nie pił. Badanie wykazało jednak, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i zakazano mu dalszej jazdy - dodaje policjantka.


Piłeś – nie jedź – do tej zasady powinni się bezwzględnie stosować kierowcy. Niestety, każdego dnia na drogach regionu policjanci zatrzymują kierujących na podwójnym gazie. Włodawscy ostatnio mieli okazje przyłapać pijanych siedzących za kółkiem auta, na rowerze i na motocyklu.


Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama