Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 05:42
Reklama

Krasnystaw. W piątki i soboty handel bez opłaty targowej

Na terenie targowiska miejskiego przy ul. Kościuszki 15 wyznaczone zostały miejsca do prowadzenia handlu produktami rolnymi i spożywczymi, runem leśnym lub dziczyzną oraz wyrobami rękodzieła wytworzonymi w gospodarstwie rolnym. W piątki i soboty uprawnieni rolnicy i ich domownicy mogą sprzedawać tam produkty bez konieczności uiszczania opłaty targowej.
Krasnystaw. W piątki i soboty handel bez opłaty targowej
Autor: Pixabay / Fotoworkshop4You (ilustracyjna)

- Wprowadzone udogodnienie ma sprzyjać m.in. upowszechnianiu produktów lokalnych oraz pogłębianiu bezpośrednich powiązań producentów rolnych z konsumentami poprzez oferowanie produktów znanego pochodzenia po niższych cenach. Konsumenci coraz częściej są zainteresowani możliwością zakupu świeżej żywności, produkowanej w danym rejonie przez lokalnych rolników, gdzie nie ma długich łańcuchów dostaw i pośredników, a zapewnione są bliskie relacje producentów i konsumentów - mówi zastępca burmistrza Krzysztof Sugalski.

Władze miasta zapraszają rolników do skorzystania z udostępnionych miejsc, a mieszkańców zachęcają do zakupu lokalnych produktów i wspierania okolicznych producentów rolnych.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama