Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:42
Reklama

Krasnystaw. Ogród sensoryczny już działa na zmysły [ZDJĘCIA]

Przy szkole podstawowej nr 1 można już podziwiać ogród zmysłów „Niezłe ziółka”. Z małego skrawka trawnika za szkołą powstało coś niezwykłego, co będzie oddziaływało na pięć sfer zmysłów.
Krasnystaw. Ogród sensoryczny już działa na zmysły [ZDJĘCIA]
Autor: SP nr 1 Krasnystaw

W marcu uczniowie wygrali ogólnopolski konkurs „Projektanci na start”. Nagrodą był grant w wysokości 1 tys. zł na budowę ogrodu zmysłów „Niezłe ziółka”.

- Głównym założeniem tego projektu było stworzenie dla uczniów alternatywy dla smartfonów i internetu. Udało się. Uczniowie dbają o swoje dzieło: sadzą rośliny, podlewają, pielą. Uprawa roślin i ich pielęgnacja uczy, wychowuje i zapełnia czas nie tylko na przerwie - mówi Renata Suryś, wychowawczyni klasy III c i koordynatorka projektu.

Projekt nie doszedłby jednak do skutku, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób i instytucji. Innowacyjną inicjatywę wsparł Urząd Miasta Krasnystaw, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, rada rodziców szkoły podstawowej nr 1, a także firmy: Agat, Mazurek Metal, Wemax i Zakład Usług Mechanicznych „Nierdzewni”.

- Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów klasy III c. To dzięki ich zaangażowaniu, pomysłom i ciężkiej pracy efekt jest oszałamiający. Ogród jest piękny, kolorowy, pełno w nim zapachu i smaku. Ogród obejmuje strefę zmysłów: wzroku, słuchu, ruchu, dotyku, smaku i węchu, a także strefę sensoryczną, w której znajduje się między innymi „Ścieżka bosych stóp” - dodaje pani Renata.

Klasa III c realizowała innowację programową Ekobohater. Stworzenie ogrodu zmysłów jest podsumowaniem trzech lat pracy, a jednocześnie nowym początkiem dla kolejnej klasy pierwszej, z którą Renata Suryś będzie kontynuowała rozpoczęte działania.

Czytaj także:

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama