Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 12:58
Reklama Reklama firmy Pomix

Ich gra okazała się genialna! Odwiedzą siedzibę Google'a

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie będą reprezentować Lubelszczyznę w ogólnopolskim konkursie Geniallne Miejsca, którego finał odbędzie się we wrześniu w warszawskiej siedzibie Google'a.
Ich gra okazała się genialna! Odwiedzą siedzibę Google'a

Na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie odbyło się podsumowanie drugiego, regionalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Geniallne Miejsca pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Zespół z II LO w składzie: Kacper Krzywanowski, Bartłomiej Hanczaruk, Michał Lewczuk, Julia Jakubiec wraz z koordynatorem Eweliną Śmigielską zdobył pierwsze miejsce w województwie lubelskim. Dodatkowo II LO znalazło się wśród trzech szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którym wręczono "Złoty Bilet" do Warszawy, do siedziby Google, na finał konkursu.

Drzwi do finału otworzył im etap regionalny, w którym przygotowali grę miejską, mającą formę przewodnika pokazującego atrakcje turystyczne Chełma. Celem gracza jest przejście przez różnego rodzaju zadania i zebranie 9 odznak wzorowanych na figurkach misiów, rozmieszczonych w całym mieście.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, Szkoła Podstawowa im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie i I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie. Laureatem została też Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie.

Zadaniem młodzieży było stworzenie interaktywnej gry, która związana jest z miejscem zamieszkania uczestników. W konkursie uczestniczyło 120 drużyn z całej Polski, w tym 11 zespołów z województwa lubelskiego.

Czytaj także:

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama