Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 07:54
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gminne prezenty do kołyski. Wyprawki otrzymało 8 maluchów [ZDJĘCIA]

Do czterech urodzonych w gminie maluchów trafiły kolejne wyprawki od wójta i gminy Kraśniczyn. Tym razem obdarowanymi w ostatnim czasie dziećmi są: Gabriela urodzona 17 kwietnia, Bartłomiej, który przyszedł na świat 23 kwietnia, Kacper z 13 maja i kolejny Bartłomiej z 23 maja.
Gminne prezenty do kołyski. Wyprawki otrzymało 8 maluchów [ZDJĘCIA]
Autor: UG Kraśniczyn

Wyprawki odebrali rodzice maluchów. 

- Wprowadzenie wyprawki dla noworodków to mój ukłon w stronę rodziców i najmłodszych mieszkańców gminy Kraśniczyn. Chciałam, aby zestaw sygnowany logiem naszej gminy był symbolicznym włączeniem nowo narodzonego mieszkańca do naszej społeczności. Dzieci są naszą przyszłością, dlatego inwestycja w ich kształcenie i wychowanie jest priorytetowym zadaniem naszej gminy - mówi wójt Monika Grzesiuk.

Wyprawka to jednorazowe pomocy rzeczowej do kwoty 500 zł, o które można się starać od 1 stycznia br. Wniosek o jej przyznanie należy złożyć w terminie 3 miesięcy od dnia narodzin dziecka w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kraśniczynie. Do tej pory z tego typu wsparcia skorzystali  rodzice wszystkich narodzonych w tym roku i zamieszkujących w tej gminie maluchów.

Oprócz wymienionych wcześniej dzieci, wyprawki otrzymali wcześniej: Rozalka (ur. 4 stycznia), Nela (ur. 19 stycznia), Sandra (ur. 24 stycznia)  i Ignaś (ur. 9 lutego).

Czytaj także:

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anonim 17.06.2022 09:15
Szkoda że nie wszystkich traktuje się jednakowo.. Maluszkom się daje a starszych pozbawia możliwości ubiegania się o coś co im.sie należy. Jak było w przypadku projektu Granty PPGR. Masakra. Kompletna porażka a mogło być tak miło.

KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama