Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 23:34
Reklama

Wypych odchodzi do Rudnika. Sekretarz zostanie kierownikiem

Edward Wypych zamierza zrezygnować z funkcji sekretarza gminy Kraśniczyn. Wygrał konkurs na kierownika referatu infrastruktury, inwestycji i rolnictwa w Urzędzie Gminy Rudnik.
Wypych odchodzi do Rudnika. Sekretarz zostanie kierownikiem
Wójt Monika Grzesiuk (z lewej) i sekretarz Edward Wypych w chwili wręczenia aktu powołania na funkcję sekretarza gminy Kraśniczyn
Autor: Fot. UG Kraśniczyn

- To była trudna, ale przemyślana decyzja, która jest związana z moimi szerszymi planami na przyszłość. Nie chciałbym teraz o nich rozmawiać. Związałem się z gminą Kraśniczyn, gdzie dobrze mi się współpracowało ze wszystkimi osobami. Życie pisze jednak różne scenariusze... - mówi Edward Wypych.

W Rudniku był jedynym kandydatem. Pracę w nowym miejscu rozpocznie 16 maja. Jego szefowa Monika Grzesiuk i wójt Paweł Kucharczyk osiągnęli stosowne porozumienie. Przeniesienie nastąpi na mocy przepisów ustawy o pracownikach samorządowych.

- W kwietniu zmieniliśmy regulamin organizacyjny naszego urzędu gminy. Odeszliśmy od samodzielnych stanowisk i utworzyliśmy referaty. Pan Edward Wypych będzie kierownikiem jednego z nich. Ja będę odpowiadał za nadzór nad referatem organizacyjno-administracyjnym, a pani skarbnik za sprawy referatu finansowo-księgowego - informuje Stanisław Repeć, sekretarz gminy Rudnik.

Edward Wypych był sekretarzem od 10 maja ubiegłego roku. Wcześniej był tam kierownikiem referatu infrastruktury. Z samorządem związany jest od 1998 r. Ukończył wydział administracji Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, a później studia podyplomowe na kierunku wycena nieruchomości.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Urzędzie Gminy w Gorzkowie na stanowisku kierownika ds. mienia komunalnego i dróg oraz jako administrator zasobów mieszkaniowych w Spółdzielni Mieszkaniowej „Cukrownik”. Pracował również w Urzędzie Gminy Żółkiewka oraz Mostostalu Zabrze.

W ostatnich wyborach samorządowych kandydował na wójta gminy Gorzków. Z tamtejszego urzędu przeniósł się do pracy w  Kraśniczynie.

Czytaj także: Wypadek rowerzysty w Zakręciu. Policja publikuje sylwetkę i samochód sprawcy [ZDJĘCIA]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama