Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mają pomysł na firmę i zużyte maseczki. Ich biznesplan wygrał międzynarodowy konkurs

21 czerwca zespół uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie w składzie: Milena Lis, Aleksandra Skubisz, Maja Wieleba pod merytoryczną opieką nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej zwyciężył w finale międzynarodowego i prestiżowego konkursu Social Innovation Relay 2022.
Mają pomysł na firmę i zużyte maseczki. Ich biznesplan wygrał międzynarodowy konkurs
Autor: I LO Krasnystaw

Zmagania organizowane przez Junior Achievement Worldwide we współpracy z Nationale-Nederlanden skierowane były do uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy, odpowiadający na wybraną potrzebę społeczną. 

- Aby znaleźć się w globalnym finale uczennice z „Jagiełły” musiały wcześniej wygrać edycję krajową. Rozgrywka międzynarodowa odbyła się w formule online w języku angielskim, a zespół z I LO zmierzył się ze zwycięzcami edycji krajowych z ośmiu innych państw Europy i Azji. Oprócz prezentacji swoich pomysłów, uczestnicy finału musieli dodatkowo zmierzyć się ze szczegółowymi pytaniami zadawanymi przez jurorów - opowiada Sylwia Wójcik-Wilkołazka, nauczycielka podstaw przedsiębiorczości I LO w Krasnymstawie.

Krasnostawskie licealistki przygotowały projekt innowacyjnego przedsiębiorstwa społecznego „Na Psi Rachunek”. Pomysł narodził się przez obserwację otoczenia.

- Trwająca od dwóch lat pandemia uświadomiła nam, jak niekorzystny wpływ na środowisko mają jednorazowe środki ochrony osobistej. Znalazłyśmy sposób na zużyte maseczki i zalegające, zniszczone ubrania. Nasza firma zajmuje się przetwarzaniem tych zdezynfekowanych materiałów na wypełnienie legowisk i zabawek dla zwierząt - wyjaśnia Aleksandra Skubisz.

Nagrodą dla zwycięskiego zespołu jest kilkudniowy wyjazd do stolicy Estonii na Gen-E 2022, czyli międzynarodowe wydarzenie w dziedzinie przedsiębiorczości.

- Będzie to dla nas nowym i wartościowym doświadczeniem, a także okazja do poznania młodych biznesmenów-innowatorów z innych krajów - dodaje Maja Wieleba.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama