- Fundacja Cemex przygotowała projekt razem z Młodzieżowym Domem Kultury. Rozpoczęliśmy już jego realizację. Cemex pomógł w wyborze brył, zorganizował transport, bo są bardzo duże i ciężkie. Stanęły zarówno na górze, przed MDK-iem, jak i na skwerze, do którego trzeba było je przenieść. Są też na samym dole, przy pracowni plastelinowej - mówi Elżbieta Krzywicka, artystka plastyk z MDKu.
W projekcie tym ma wziąć udział prawdopodobnie około 100 osób. Dzieci, młodzież oraz nauczyciele, którzy prowadzą pracownię plastyczną MDKu. Będą oni nadzorować prace, wspierać dzieci i wspólnie uzgadniać formę rzeźbionego misia. Prace rzeźbiarskie nad kredowymi misiami mają rozpocząć się już w przyszłym tygodniu. Aktualnie przygotowywane są proste projekty niedźwiadków.
- Otwarcie planujemy na 2 lipca. Niezależnie od tego, w jakiej fazie pracy będą niedźwiadki. Zapewne damy radę - dodaje Krzywicka.
Dzieci już teraz próbują rzeźbiarstwa na małych bryłach kredy. Poniżej przedstawiamy ich urocze prace.


Czytaj także:
![Chełm. Kredowe niedźwiadki staną przy Młodzieżowym Domu Kultury [ZDJĘCIA] Chełm. Kredowe niedźwiadki staną przy Młodzieżowym Domu Kultury [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-chelm-kredowe-niedzwiadki-stana-przy-mlodziezowym-domu-kultury-zdjecia-1655106508.jpg)
![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [8-3-2026]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-1-3-2026-1772927978.jpg)














Napisz komentarz
Komentarze