Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:27
Reklama

Włodawa. 19 tom "Zeszytów muzealnych" już dostępny

Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie wydało 19. tom Zeszytów Muzealnych. W publikacji znajdziemy artykuły przedstawiające dziedzictwo lokalnej społeczności w zakresie wiedzy o historii regionu i kulturze. Instytucja zaprosiła do współpracy ludzi nauki i kultury, regionalistów, a także specjalistów ze środowisk naukowych, muzealniczych oraz pasjonatów.
Włodawa. 19 tom "Zeszytów muzealnych" już dostępny
Autor: kk

Tematyka tegorocznych zeszytów oscyluje wokół historii Włodawy, jej okolic oraz mieszkańców tych terenów na przestrzeni wieków. Każdy z opublikowanych artykułów jest indywidualnym spojrzeniem autora, relacją naocznego świadka lub wynikiem badań i kwerend naukowych.

- W uniwersalnym rozumieniu muzeum jest postrzegane jako instytucja, której nadrzędnym celem jest gromadzenie i ochrona dziedzictwa kulturowego. Do jej zadań należy również dokumentacja trwałości. Muzeum wpływa na kształtowanie wiedzy o świecie, pobudza i pielęgnuje ciekawość poznawczą oraz pogłębia wrażliwość estetyczną i emocjonalną. Dlatego też oddajemy w Państwa ręce kolejny, bo już XIX tom Zeszytów Muzealnych - informuje Anita Lewczuk Vel Leoniuk, dyrektor muzeum.

W tegorocznych Zeszytach znajdziemy osiem wyczerpujących artykułów wraz z kopiami dokumentów i dokumentacją fotograficzną. Koszt jednego egzemplarza to 30 zł. Można je nabyć w Muzeum - Zespole Synagogalnym we Włodawie.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama