Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:11
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Jezioro Białe czeka na wczasowiczów. Zbliża się sezon kąpielowy

Nad Jeziorem Białym zaroiło się już od wczasowiczów. W czwartek z Chełma w stronę Okuninki ciągnął się sznur aut, niektóre m.in. na warszawskich rejestracjach. Właściciele ośrodków zacierają ręce i liczą na to, że ten sezon będzie lepszy od ubiegłego.
Jezioro Białe czeka na wczasowiczów. Zbliża się sezon kąpielowy

"Jezioro Białe, zwane też Perłą Lubelszczyzny, jak księżyc ma dwa oblicza. Na jego północnym i wschodnim brzegu zlokalizowane są główne kąpieliska oraz miasteczko, które jest głównym centrum rozrywkowym. Tu znajdują się liczne restauracje, kluby, sklepy, stragany, czy atrakcje dla dzieci. Po drugiej stronie jeziora z kolei kwaterę powinny wybrać osoby, które cenią sobie spokój i wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. To też świetne miejsce dla amatorów wędkowania, żeglowania, windsurfingu czy kajakarstwa" - przekonuje potencjalnych wczasowiczów Starostwo Powiatowe we Włodawie.

- Jaki będzie ten sezon, trudno powiedzieć. Sąsiadujemy z Ukrainą, gdzie trwa wojna, naszym sąsiadem jest też Białoruś. Konflikt zbrojny to "dobry odstraszacz". Do tego mamy galopującą inflację – powiedział nam niedawno starosta włodawski Andrzej Romańczuk.

Czytaj także: Szynobusem nad Jezioro Białe. Wakacyjne połączenie kolejowe ruszy już za dwa tygodnie

Dobra wiadomość jest taka, że od 1 lipca w sąsiadującej z Okuninką Włodawie nie obowiązuje już czasowy zakaz przebywania. Turyści, którzy planowali odpoczywać nad Jeziorem Białym, a przy okazji zwiedzić nadbużańskie rejony, mogą więc bez obaw podróżować.

Przypominamy, że w Okunince będą działały cztery strzeżone kąpieliska. Trzy będą administrowane przez samorząd gminy Włodawa. To kąpielisko nr 1 (o wymiarach 70 metrów wzdłuż linii brzegowej i 47 metrów w głąb jeziora) zlokalizowane wewnątrz pływającego pomostu, w północno-wschodniej części Białego. Dwa pozostałe gminne kąpieliska znajdują się na wschodnim brzegu jeziora. Kąpielisko nr 2 ma wymiary 140 na 40 metrów, z kolei kąpielisko nr 3, znajdujące się niedaleko ośrodka Rusałka, 80 na 50 metrów.

Czwartym kąpieliskiem będzie zarządzał ośrodek Astur - to kąpielisko też będzie ogólnodostępne.

O bezpieczeństwo wczasowiczów będą dbać ratownicy wodni.

Warto przeczytać: Okuninka. Ratownicy z Chełma zadbają o bezpieczeństwo plażowiczów

- Wybraliśmy ratowników z chełmskiego stowarzyszenia Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej - mówił tuż po rozstrzygnięciu konkursu w tej sprawie, wójt gminy Włodawa Dariusz Semeniuk. Ratownicy z Chełma pomagali zabezpieczać gminne plaże w Okunince w ubiegłym roku. - Byliśmy zadowoleni z ich pracy. Dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków - przyznał wójt. Gminnych plaż będzie strzegło dziewięciu ratowników, którzy będą pracować od godz. 10 do 18.

Jakość wody w jeziorze będzie z kolei kontrolował włodawski sanepid. Z tym nie powinno być problemu, bo Białe zaliczane jest do najczystszych jezior w naszym regionie.

Kierowcom przypominamy, że już od 15 czerwca aż do końca sierpnia za parkowania wzdłuż tzw. obwodnicy jeziora, trzeba płacić. Przetarg na zarządzanie strefą płatnego parkowania wygrała firma z Warszawy.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama