Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:53
Reklama

Druhowie z Dobryniowa triumfują w Fajsławicach [ZDJĘCIA]

5 czerwca na boisku sportowym w Fajsławicach rozegrano zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek z gmin: Łopiennik Górny i Fajsławice. W zmaganiach wystartowało 11 drużyn.
Druhowie z Dobryniowa triumfują w Fajsławicach [ZDJĘCIA]
Autor: Fot. UG Fajsławice

Druhowie rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. W rywalizacji międzygminnej zwyciężyła Ochotnicza Straż Pożarna w Dobryniowie w składzie: Marek Sysa, Jakub Pawlas, Łukasz Pawlas, Marcin Kostecki, Grzegorz Sysa, Marcin Pawlas, Kamil Kostecki, Paweł Fornal i Karol Knapczyk.

Drugie miejsce zajęła jednostka OSP Krzywe, a trzecie miejsce wywalczyli druhowie z Olszanki. Na dalszych pozycjach znalazły się jednostki z Łopiennika Dolnego, Borowicy, Marysina, Ksawerówki, Siedlisk Drugich, Łopiennika Górnego, Kolonii Dobryniów i Fajsławic.

Drużyny z Dobryniowa i Marysina będą reprezentować własne gminy na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się 4 września na stadionie miejskim w Krasnymstawie.

- Jednym z punktów wydarzenia było uhonorowanie wójta gminy Fajsławice Janusza Pędzisza Brązową Odznaką „Za Zasługi dla Pożarnictwa Województwa Lubelskiego”. Jest to dowód na to, że Gminie Fajsławice zależy na bezpieczeństwie swoich mieszkańców i systematycznym rozwoju ochrony przeciwpożarowej gminy - relacjonuje Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice.

W najbliższą niedzielę (12 czerwca) w Siennicy Nadolnej odbędą się kolejne eliminacje. Na stadionie obok cukrowni zmierzą się jednostki z Krasnegostawu oraz gmin: Krasnystaw, Krasniczyn i Siennica Różana. Początek zmagań o godz. 11. Z kolei dwie godziny później rozpocznie się gminny piknik edukacyjno-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Nie pijcie, nie palcie, tylko w piłkę grajcie". W programie są dmuchańce, malowanie buziek, pokazy strażackie, stoiska promocyjne i inne atrakcje.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama