Agros niedościgniony. Cztery złote krążki i kolejne rekordy

Bardzo udany start zanotowali zawodnicy klubu Agros Chełm podczas Mistrzostw Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Białymstoku. Ze stolicy województwa podlaskiego wrócili z czterema złotymi medalami i kolejnymi osobistymi rekordami.

Pierwszy złoty krążek dla Agrosu wywalczył Łukasz Bańka, który w debiucie na dystansie 110 m przez płotki (na ich nowej wysokości) uzyskał wynik 14,57 sek. Jest to aktualnie szósty wynik w kraju wśród juniorów. Drugie złoto zdobył Remigiusz Zazula, który pokonał dystans jednego okrążenia w fenomenalnym czasie 47,28 sek. To wynik niespełna 0,3 sek. wolniejszy od minimalnego wymogu na Mistrzostwa Świata w Kolumbii, a także najlepszy wynik w kraju wśród juniorów. Trzeci złoty medal ponownie zdobył Łukasz Bańka, który z czasem 54,57 sek. był najlepszy w biegu 400 m przez płotki, a czwarty dołożył Remigiusz Zazula, który zwyciężył w biegu na 200 m z nowym rekordem życiowym 21,61 sek. Wynik Zazuli daje mu również drugie miejsce wśród polskich juniorów.

O dużym pechu może mówić Wiktoria Gajosz, która w rywalizacji indywidualnej dwukrotnie była czwarta, zarówno w biegu na 100 m, jak i na 200 m. Jednak na obu dystansach udało się jej ustanowić nowe rekordy życiowe. Z nowymi życiówkami wróciły też: Natalia Misiec (100 m i 200 m), Nina Oszwa (200 m), Julia Kawałek (200 m) i Wiktoria Gajosz (200 m). Na czwartym miejscu uplasowała się z kolei sztafeta juniorek młodszych 4x100 m (Patrycja Mazurek, Wiktoria Gajosz, Wiktoria Wdowiak i Julia Kawałek), której do podium zabrakło zaledwie 0,01 sek.

- Nasz klub w klasyfikacji punktowej uplasował się na dziewiątym miejscu, a w klasyfikacji medalowej przypadła nam szósta lokata - dodaje trener Damian Leszczyński.