Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

500 złotych na każde dziecko. Kiedy skorzystać, żeby nie stracić pieniędzy?

Już za kilka miesięcy stracą ważność dofinansowania, które otrzymało każde polskie dziecko. Teraz jest dobry moment, żeby z nich skorzystać.
500 złotych na każde dziecko. Kiedy skorzystać, żeby nie stracić pieniędzy?
Autor: iStock

Polski Bon Turystyczny to antidotum dla polskiej branży hotelarskiej, która ucierpiała w czasie lockdownu i obostrzeń pandemicznych. Tę formę dofinansowania do wypoczynku dla każdego dziecka wprowadził rząd. Kwotą 500 zł można zasilić nie tylko kolonie i obozy, ale również wycieczki szkolne. Płatność tego typu przyjmują również parki rozrywki oraz niektóre sklepy. Lista podmiotów honorujących PBT znajduje się na [TEJ STRONIE] i jest obsługiwana przez Polską Organizację Turystyczną.

Jak aktywować bon?

Aby dokonać aktywacji bonu, wystarczy zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS [NA TEJ STRONIE]. Można zrobić to za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub poprzez niektóre systemy bankowości internetowej.

Po uzyskaniu dostępu do swojego konta, należy wybrać zakładkę „Ogólny”. Następnie w lewym menu kliknąć kolejno „Polski Bon Turystyczny” oraz „Mój bon”. Na ekranie pojawią się dane dotyczące naszych dzieci. Żeby skorzystać z dotacji, wystarczy dwukrotnie potwierdzić dyspozycję, klikając przycisk „Aktywuj bon”. Po podaniu danych kontaktowych otrzymamy kod, który potem przedstawimy, płacąc za wybraną usługę.

Do kiedy trzeba wykorzystać?

Termin na wykorzystanie bonów turystycznych był wydłużany wielokrotnie, ponieważ pandemia burzyła wszelkie plany wyjazdowe polskich rodzin. Zbliżające się tegoroczne wakacje to ostatni moment, aby skorzystać z benefitu, np. pokrywając nim część płatności za zorganizowany wypoczynek dziecka.

Jeśli opłata będzie niższa, różnica zostanie uwzględniona w systemie PUE ZUS, a pozostałe środki będą nadal do wykorzystania. Co ważne, to dofinansowanie można zrealizować tylko do 30 września tego roku i nie podlega ono wymianie na gotówkę. Zakazany jest również handel bonami.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama