Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Siedliszcze. Przeżyli razem 50 lat

Te małżeństwa zasługują na medale. Szkoda tylko, że nie wszyscy odznaczeni mogli wziąć udział w uroczystości. Obecnych było sześć par.
Gm. Siedliszcze. Przeżyli razem 50 lat
Autor: UG Siedliszcze

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie miała miejsce 30 kwietnia. Ceremonię poprzedziła msza św. w miejscowym kościele parafialnym, odprawiona przez proboszcza ks. kan. dr. Jacka Brogowskiego. Aktu dekoracji par dokonał burmistrz Hieronim Zonik.

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył osiem par z terenu gminy Siedliszcze, które zawierały związek małżeński w 1971 roku. Są to: Teresa i Henryk Dziachanowie, Janina i Edward Kowalczykowie, Teresa i Józef Kralowie, Zdzisława i Eugeniusz Linderowie, Weronika i Zenon Macioszkowie, Władysława i Ryszard Miszczukowie, Stanisława i Marian Szewczykowie, Stefania i Jan Żukowscy. Odznaczenie otrzymali również Zofia i Teofil Pałka, którzy zawarli małżeństwo w 1970 roku.

Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedliszczu pod opieką Anny Kani. Z minirecitalem piosenek o miłości wystąpiła również Eliza Korneluk.

Czytaj też: Wypadek rowerzysty z gm. Siedliszcze. Policja publikuje sylwetkę i samochód sprawcy [ZDJĘCIA]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama