Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Pomóżmy choremu chłopcu wyjechać w góry

Fundacja Dziecięca Fantazja chce spełnić marzenie 15-letniego Kuby z Chełma. Chłopiec zmaga się z niedowładem czterokończynowym i niepełnosprawnością intelektualną. Chcesz pomóc? Wpłać datek na zbiórkę.
Chełm: Pomóżmy choremu chłopcu wyjechać w góry

Kuba marzy o rodzinnym wyjeździe w góry. Możliwość odpoczynku wśród najbliższych, zobaczenia nowych miejsc i skorzystania z miejscowych atrakcji byłyby dla niego niezapomnianą przygodą. W realizacji tych planów postanowiła pomóc chłopcu Fundacja Dziecięca Fantazja, która na co dzień zajmuje się właśnie spełnianiem marzeń chorych dzieciaków. Cel zbiórki to 5 tys. zł. Przekazać można dowolną kwotę. Każde 5, 10 czy 15 zł ma znaczenie. Szczegóły dostępne są na stronie www.wishsurfing.pl, numer zbiórki 1196.

Do 12. roku życia Kuba był zdrowym chłopcem i rozwijał się prawidłowo. Wszystko zmieniło się w wakacje w 2018 roku, kiedy to bawił się z kolegami. Nastolatek zawisł na linie i cudem uniknął śmierci. Niestety, w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku doszło do niedotlenienia mózgu, a w konsekwencji do niedowładu czterokończynowego. Kuba musiał nauczyć się wszystkiego od początku. Dzięki intensywnej rehabilitacji dziś jest w stanie stawiać kroki, ale potrzebuje do tego pomocy drugiej osoby.

Chłopiec uczestniczy też stale w terapii logopedycznej i pracuje nad tym, aby jego mowa była zrozumiała dla innych. Przez wzmożone napięcie mięśniowe i ograniczenia ruchowe kończyn górnych potrzebuje pomocy drugiej osoby w codziennych czynnościach. Kuba ma również stwierdzoną niepełnosprawność intelektualną, uczęszcza do szkoły specjalnej. Tylko od intensywności i systematyczności rehabilitacji, a także innych zajęć usprawniających zależy, czy chłopiec będzie mógł w przyszłości samodzielnie funkcjonować.

Czytaj także: Siostry wolontariuszki w Interwencji

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama