Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:27
Reklama

Chełm: Pomóżmy choremu chłopcu wyjechać w góry

Fundacja Dziecięca Fantazja chce spełnić marzenie 15-letniego Kuby z Chełma. Chłopiec zmaga się z niedowładem czterokończynowym i niepełnosprawnością intelektualną. Chcesz pomóc? Wpłać datek na zbiórkę.
Chełm: Pomóżmy choremu chłopcu wyjechać w góry

Kuba marzy o rodzinnym wyjeździe w góry. Możliwość odpoczynku wśród najbliższych, zobaczenia nowych miejsc i skorzystania z miejscowych atrakcji byłyby dla niego niezapomnianą przygodą. W realizacji tych planów postanowiła pomóc chłopcu Fundacja Dziecięca Fantazja, która na co dzień zajmuje się właśnie spełnianiem marzeń chorych dzieciaków. Cel zbiórki to 5 tys. zł. Przekazać można dowolną kwotę. Każde 5, 10 czy 15 zł ma znaczenie. Szczegóły dostępne są na stronie www.wishsurfing.pl, numer zbiórki 1196.

Do 12. roku życia Kuba był zdrowym chłopcem i rozwijał się prawidłowo. Wszystko zmieniło się w wakacje w 2018 roku, kiedy to bawił się z kolegami. Nastolatek zawisł na linie i cudem uniknął śmierci. Niestety, w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku doszło do niedotlenienia mózgu, a w konsekwencji do niedowładu czterokończynowego. Kuba musiał nauczyć się wszystkiego od początku. Dzięki intensywnej rehabilitacji dziś jest w stanie stawiać kroki, ale potrzebuje do tego pomocy drugiej osoby.

Chłopiec uczestniczy też stale w terapii logopedycznej i pracuje nad tym, aby jego mowa była zrozumiała dla innych. Przez wzmożone napięcie mięśniowe i ograniczenia ruchowe kończyn górnych potrzebuje pomocy drugiej osoby w codziennych czynnościach. Kuba ma również stwierdzoną niepełnosprawność intelektualną, uczęszcza do szkoły specjalnej. Tylko od intensywności i systematyczności rehabilitacji, a także innych zajęć usprawniających zależy, czy chłopiec będzie mógł w przyszłości samodzielnie funkcjonować.

Czytaj także: Siostry wolontariuszki w Interwencji

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama