Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pow. włodawski: Zasieki pod wodą

Podnosi się poziom wody w granicznej rzece Bug. Na wielu odcinkach zasieki z drutu kolczastego, które ustawiono w momencie ustanowienia stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią, zostały zalane. Taka sytuacja ma miejsce w Kuzawce, czy chociażby na słynnym wodowskazie.
Pow. włodawski: Zasieki pod wodą

Mieszkańcy od samego początku zwracali uwagę, że taka forma zabezpieczeń nie zda egzaminu. Już na początku grudnia wędkarze informowali na łamach naszej gazety, że Bug często podmywa drzewa i niesie je z nurtem. Wielki konar pociągnie za sobą drut kolczasty.

- Ucierpi nadbużańska fauna. Na pewno będą pokaleczone zwierzęta, które migrowały z jednej strony rzeki na drugą. Wiele saren ma też odcięty wodopój. W sumie nie wygląda to ciekawie - komentował Marcin Wojtiuk, prezes PZW Włodawa.

W internecie również nie zabrakło komentarzy do zalanych zasieków:

- Mam nadzieję, że w końcu zabiorą to znad rzeki, bo jak to zatonie, to będzie to liche wędkowanie dla nas wędkarzy - pisze pan Grzegorz.

- Zatoną, ale zostaną pod wodą w jednym miejscu. Pytanie, czy przesuną to, czy zostawią. Jakieś prognozy stanu wody są chyba znane - odpowiada pan Robert.

Wojsko twierdzi, że dostrzega problem. Patrole zgłaszają, jakie odcinki drutu kolczastego znajdują się pod wodą. 

- Od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę, że woda w Bugu będzie się podnosić. Reagujemy na bieżąco. Zasieki, które znajdują się pod wodą, sukcesywnie są przesuwane - komentuje mjr Przemysław Lipczyński z 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka.

Czytaj także: Konieczna ekshumacja włodawianki

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama