Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:31
Reklama

Region: Konieczna ekshumacja

Trwa śledztwo w sprawie śmierci skrajnie zaniedbanej 86-letniej kobiety z okolic Włodawy. Ponieważ po jej zgonie nie była przeprowadzana sekcja zwłok, prokuratura uznała, że konieczna jest ekshumacja. Ma się odbyć w tym tygodniu, 28 stycznia.
Region: Konieczna ekshumacja
Autor: Fot. Pixabay (ilustracyjna)

10 listopada do starszej kobiety wezwano karetkę pogotowia, ponieważ nie pojawił się wezwany lekarz rodzinny. Przyjechali też pracownicy ośrodka pomocy społecznej i z przerażeniem odkryli, że starsza pani jest odwodniona, głodzona, ma na ciele odleżyny i brudne, zaropiałe otwarte rany na rękach, nogach i biodrach. Cierpiała, wręcz gnijąc na łóżku. Postanowiono poinformować o tym Prokuraturę Rejonową we Włodawie. Prokuratorzy wszczęli śledztwo w kierunku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek i stan zdrowia.

Jak udało nam się ustalić, kobieta mieszkała sama, ale miała opiekunów. Do szpitala trafiła w takim stanie, że lekarze byli bezradni. Mimo starań nie byli w stanie jej uratować. Po dwóch tygodniach zmarła.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 86-latka była głodzona, nie miała opieki medycznej, nie podawano jej płynów, a jej mieszkanie nie było ogrzewane. Prokuratura dąży do tego, by winni tak straszliwych zaniedbań ponieśli konsekwencje swojego postępowania.

Czytaj także: Zatrzymani za atak na lidera zespołu NOKAUT

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama