Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 15:02
Reklama Reklama firmy Pomix

Włodawa: Mało chętnych na szczepionki bez kolejki

Od 2 grudnia do Wigilii Bożego Narodzenia wszystkie osoby z wystawionym e-skierowaniem mogą zaszczepić się przeciw koronawirusowi bez konieczności wcześniejszego zapisania się. Rządowy pomysł miał zachęcić Polaków do korzystania ze szczepionek. Zainteresowanie jest jednak niewielkie.
Włodawa: Mało chętnych na szczepionki bez kolejki

- W pierwszym dniu udogodnień dla pacjentów na szczepienie zgłosiła się tylko jedna osoba. Następnego dnia przyszły dwie. I na tym koniec - powiedziała nam dyrektor szpitala Teresa Szpilewicz. W związku z tym szczepienia odbywają się we wcześniej ustalonym porządku. - Obecnie proces jest rozpisany na grudzień i częściowo na styczeń. Wszyscy chętni są sukcesywnie szczepieni - zapewnia. 

Od wakacji w szpitalu wykonano 1349 szczepień przeciw Covid-19. Pod tym względem Włodawa i tak wypada całkiem nieźle. Przypominamy, że na początku listopada miasto, z wynikiem 52,33 proc. zaszczepionych mieszkańców, zostało laureatem konkursu „Najbardziej odporna gmina” w kategorii małe gminy. Nagrodą były pieniądze, aż milion złotych.

Dziś, jak wynika z rządowych statystyk, liczba osób zaszczepionych we Włodawie wynosi 7174. Mieszkańców, którzy przyjęli dwie dawki, jest 6973. To stanowi już 53,9 proc. wszystkich włodawian.

- Niedawno oboje z mężem przyjęliśmy trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. Nie chcemy ryzykować, narażać siebie ani innych na niebezpieczeństwo. Leżałam już w szpitalu z ciężkim zapaleniem górnych dróg oddechowych. Nikomu tego nie życzę - mówi 61-letnia pani Barbara.

Osób w jej wieku (60+) zaszczepiło się we Włodawie ponad półtora tysiąca. Ze szczepień skorzystało też prawie tyle samo 70-latków oraz osób w przedziale wiekowym 20-39 lat. Największą grupę zaszczepionych stanowią włodawianie, którzy mają od 40 do 59 lat, najmniejszą (488 osób) dzieci i młodzież od 12. do 19. roku życia.

Jak wygląda sytuacja w powiecie włodawskim? Miastu, jeśli chodzi o liczbę zaszczepionych osób, depcze po piętach gmina Stary Brus, gdzie szczepionkę przyjęło 51,5 proc. mieszkańców. Wszystkie pozostałe gminy powiatu przekroczyły próg 40 proc. zaszczepionych. Najmniej osób przyjęło przynajmniej jedną dawkę preparatu przeciw koronawirusowi w gminie Urszulin - 41,1 procent.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama