Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 17:14
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Włodawa: Zmarła zaniedbana 86-latka

Śledztwo w sprawie śmierci 86-latki z okolic Włodawy wszczęła Prokuratura Rejonowa we Włodawie. Starszej, skrajnie zaniedbanej kobiety lekarzom nie udało się uratować.
Włodawa: Zmarła zaniedbana 86-latka

10 listopada pracownicy ośrodka pomocy społecznej podczas odwiedzin 86-latki zauważyli, że jest odwodniona, głodzona, ma na ciele odleżyny i otwarte rany na rękach, nogach i biodrach. Zawiadomili pogotowie, by zabrać skrajnie wyczerpaną kobietę do szpitala. Postanowili też poinformować o tym prokuraturę. Prokuratorzy wszczęli śledztwo w kierunku znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek i stan zdrowia.

Jak udało nam się ustalić, kobieta mieszkała sama, ale miała opiekunów, którzy najwyraźniej o niej zapomnieli. Do szpitala trafiła w takim stanie, że lekarze mimo starań nie byli w stanie jej uratować. Po kilku dniach zmarła.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 86-latka była głodzona, nie miała opieki medycznej, nie podawano jej płynów, a jej mieszkanie nie było ogrzewane.

Jak dowiedzieliśmy się we włodawskiej prokuraturze, nikt jeszcze nie usłyszał żadnych zarzutów. Nie wiadomo też na razie, jakie to będą zarzuty. Prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok, które mają wykazać, czy to zaniedbanie było przyczyną śmierci 86-latki. Jeśli tak się okaże, być może będzie konieczna zmiana kwalifikacji czynu.

Przesłuchiwani są pracownicy pogotowia, osoby bliskie zmarłej i wszyscy ci, którzy mogą mieć jakaś wiedzę na temat tego, w jakich warunkach żyła kobieta.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama