Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 20:19
Reklama

Rozrasta się Zakład Karny we Włodawie

258 nowych miejsc przygotowano dla skazanych w rozbudowanym Zakładzie Karnym we Włodawie. Więzienie rozrasta się, żeby zapewnić obsadę do fabryki, która dwa lata temu powstała po to, by zatrudniać osadzonych przy produkcji mebli i pomagać w ich resocjalizacji.
Rozrasta się Zakład Karny we Włodawie

Z końcem października br. zakończono prace budowlane w nowym budynku zakwaterowania osadzonych. Kosztował 18 mln złotych. Za tę inwestycję zapłacił budżet państwa. Część pieniędzy pochodziła z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Obecnie trwa procedura oddania budynku do użytkowania. Następnie zostanie zakupione wyposażenie do wszystkich pomieszczeń i cel. 

-  Decyzja o powiększeniu Zakładu Karnego we Włodawie wiązała się z potrzebą zabezpieczenia właściwego poziomu zatrudnienia osadzonych w zakładzie, u lokalnych kontrahentów oraz w nowo powstałym obiekcie - hali produkcyjnej. W tej chwili mamy 507 miejsc, w tym niewiele wolnych. Nowy budynek, w którym przygotowujemy dodatkowych 258 miejsc, będzie czynny najprawdopodobniej od przyszłego roku - informuje por. Daniel Pręciuk, rzecznik prasowy ZK.

Hala produkcyjna, do której potrzeba więcej pracowników, niż obecnie, powstała w 2018 roku w ramach rządowego programu "Praca dla więźniów". Aktualnie zatrudnionych jest tam 100 osób. Osadzeni zakwalifikowani do pracy zarobkowej zajmują się produkcją mebli dla kontrahenta Zakładu Karnego. Wynagrodzenie otrzymywane przez skazanych jest równe najniższej krajowej. Dzięki temu mają możliwość pomocy swoim rodzinom, mogą spłacać zobowiązania finansowe czy po prostu odkładać pieniądze na czas po opuszczeniu zakładu karnego.

- Planuje się, że docelowo w tym miejscu zostanie zatrudniona grupa blisko 200 osadzonych, w zależności od możliwości kontrahenta. Podjęcie zatrudnienia przez osadzonych przynosi wymierne korzyści w procesie resocjalizacji - dodaje Pręciuk.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama