Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:05
Reklama

Milion dla Fajsławic za promocję szczepień

W powiecie krasnostawskim za najwyższy wskaźnik szczepień, wykonanych od początku sierpnia do końca października, urząd wojewódzki nagrodził trzy gminy: Fajsławice, Kraśniczyn i Krasnystaw. Samorządy będą miały niemałe pieniądz na walkę z Covid-19.
Milion dla Fajsławic za promocję szczepień

Na początku sierpnia w gminie Fajsławice było zaszczepionych 34 proc. mieszkańców, a na koniec października wskaźnik wzrósł o 9,8 proc. Wójt podkreśla, że jego samorząd nie tylko w czasie trwania konkursu zwracał szczególną uwagę, żeby poziom wyszczepienia mieszkańców był jak największy. Wylicza, że kilka razy przyjeżdżał do gminy szczepieniobus Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Do akcji przyłączyło się również Koło Gospodyń Wiejskich w Ksawerówce wraz z ochotniczą strażą pożarną. Wójt wspomina o zaangażowaniu parafii.

- Wszyscy razem namawialiśmy do szczepień. Myślę, że zwiększy to bezpieczeństwo naszych mieszkańców w tym okresie pandemicznym, a dodatkowo otrzymamy 1 milion złotych na działania związane z covidem. Jeszcze nie zastanawialiśmy się, na co konkretnie przeznaczymy te pieniądze, ale na pewno wydatkujemy je zgodnie z regulaminem konkursu - komentuje wójt Janusz Pędzisz.

Za drugie miejsce w powiecie krasnostawskim gmina Kraśniczyn ma otrzymać pół miliona złotych. Wskaźnik szczepień wzrósł tam o ponad 6,9 proc.

- Na ten sukces złożyło się wiele czynników: przede wszystkim dobra współpraca punktu szczepień przy Centrum Medycznym „Twój Lekarz” w Kraśniczynie, pracowników gminnego ośrodka pomocy społecznej oraz mieszkańców. Ważną rolę pełnili również druhowie strażacy z Drewnik i Kraśniczyna w zapewnieniu transportu na szczepienia oraz panie z koła gospodyń w Bończy, które zorganizowały festyn „Szczepimy się z KGW”. Nagrodę wydamy na działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby wskazać konkretny cel - mówi wójt Monika Grzesiuk.

Trzecie miejsce zajęła gmina Krasnystaw. Na jej konto wpłynie 250 tysięcy złotych. W ciągu trzech miesięcy zaszczepiło się tam prawie 6,2 proc. mieszkańców.

- Mamy pewne pomysły, na co wydać te pieniądze. Musimy jednak to skonsultować z odpowiednimi instytucjami, aby nie wydać czegoś niezgodnie z przeznaczeniem. Jeśli chodzi o wynik konkursu, to powiem szczerze, że jestem zaskoczona. Nasza gmina ma bowiem jeden z najniższych wskaźników w pełni zaszczepionych mieszkanców w powiecie krasnostawskim. Wzrost nastąpił w ostatnich trzech miesiącach, co zbiegło się w czasie z wieloma działaniami i akcjami informacyjnymi na temat szczepień - informuje wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik

Według statystyk z 12 listopada, poziom w pełni zaszczepionych mieszkańców w powiecie krasnostawskim jest następujący: miasto Krasnystaw - 48,6 proc., Gorzków - 46,9 proc., Łopiennik Górny - 44,5 proc., Rudnik - 44,4 proc., Fajsławice - 44,1 proc., Kraśniczyn - 41,9 proc., Izbica - 41,6 proc., Żółkiewka - 41,3 proc., gm. Krasnystaw - 39,1 proc., Siennica Różana - 38,1 proc.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Medyk 17.11.2021 21:50
Ten konkurs to farsa, pieniądze dostały gminy, które nie są nawet w trójce najlepiej wyszczepionych gmin w powiecie. Co z gminami, które wcześniej osiągnęły wysoki poziom wyszczepienia. Nigdzie nie przekroczono progu 50%

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama