Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Włodawa: Test fontanny wywołał euforię

Podświetlana fontanna na remontowanym rynku, którą testowo uruchomiono 1 listopada, zachwyciła nie tylko mieszkańców Włodawy. Pochwalił się nią w Internecie burmistrz Wiesław Muszyński i od razu zebrał za tę inwestycję mnóstwo pochwał.
Włodawa: Test fontanny wywołał euforię

Trwa rewitalizacja włodawskiego rynku. Prace opóźnią się o kilka miesięcy, o co wnioskowali urzędnicy ratusza. Na placu w centrum miasta będą dwie fontanny.

- Poprosiliśmy urząd marszałkowski o możliwość wydłużenia realizacji inwestycji do połowy przyszłego roku. Prace idą sprawnie, chcielibyśmy je kontynuować bez pośpiechu. Tym bardziej że pojawiły się opóźnienia w dostawach materiałów budowlanych –  tłumaczy burmistrz. – Poza tym, przy czworoboku będą dwie fontanny. Planujemy je uruchomić na wiosnę i sprawdzić, jak funkcjonują jeszcze na etapie trwania prac budowlanych – dodaje.

Test jednej z nich odbył się tuż przed 1 listopada. Fontanna będzie podświetlana. To już ostatni etap prac. Budowlańcy zajęli północną część włodawskiego rynku. Jak zapowiadają urzędnicy, na placu pojawią się jeszcze elementy małej architektury, nowe nasadzenia i kwiaty.

- Oficjalnego zakończenia inwestycji chcielibyśmy dokonać w czerwcu podczas Dni Włodawy. Wcześniej chcemy jeszcze kupić 20 straganów. Chodzi o drewniane budki, w których lokalni artyści i producenci, podczas miejskich imprez czy świątecznych jarmarków mogliby wystawiać swoje wyroby – wyjaśnia Wiesław Muszyński.

Mieszkańcy Włodawy nie mogą się już doczekać zakończenia prac.

– Rynek będzie tętnił życiem i w końcu stanie się wizytówką miasta. Turyści, których w sezonie jest tu naprawdę dużo, będą mogli usiąść przy fontannie, wypić kawę – powiedziała nam właścicielka jednego z biznesów w centrum miasta.

- Urodziłem się i wychowałem we Włodawie, teraz bywam tu sporadycznie, przyjeżdżam odwiedzić rodzinę. Miasto zmieniło się nie do poznania. Super, że będzie rynek z prawdziwego zdarzenia – usłyszeliśmy od pana Pawła, który przyjechał do Włodawy na Wszystkich Świętych.

Rewitalizacja rynku ma kosztować 8 mln złotych. Jest współfinansowana z funduszy unijnych.

– W tym roku wykonawca zrealizował prace wycenione na 6 mln 425 tys. złotych. Pozostała kwota, czyli 1 mln 567 tys. została przesunięta na pierwsze półrocze przyszłego toku. Wtedy rozliczymy się z urzędem marszałkowskim z unijnego projektu – poinformowała skarbnik miasta Elżbieta Torbicz.

Na rewitalizację Włodawy składają się cztery projekty, z czego trzy są prowadzone przez miasto i jeden przez powiat. Koszt to ok. 18,5 mln zł. Inwestycja, oprócz przebudowy rynku, obejmuje remont parku przy cerkwi, montaż monitoringu miejskiego oraz zagospodarowanie terenu po dawnej jednostce wojskowej na Powiatowe Centrum Usług Społecznych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama