Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:48
Reklama

Włodawa: Test fontanny wywołał euforię

Podświetlana fontanna na remontowanym rynku, którą testowo uruchomiono 1 listopada, zachwyciła nie tylko mieszkańców Włodawy. Pochwalił się nią w Internecie burmistrz Wiesław Muszyński i od razu zebrał za tę inwestycję mnóstwo pochwał.
Włodawa: Test fontanny wywołał euforię

Trwa rewitalizacja włodawskiego rynku. Prace opóźnią się o kilka miesięcy, o co wnioskowali urzędnicy ratusza. Na placu w centrum miasta będą dwie fontanny.

- Poprosiliśmy urząd marszałkowski o możliwość wydłużenia realizacji inwestycji do połowy przyszłego roku. Prace idą sprawnie, chcielibyśmy je kontynuować bez pośpiechu. Tym bardziej że pojawiły się opóźnienia w dostawach materiałów budowlanych –  tłumaczy burmistrz. – Poza tym, przy czworoboku będą dwie fontanny. Planujemy je uruchomić na wiosnę i sprawdzić, jak funkcjonują jeszcze na etapie trwania prac budowlanych – dodaje.

Test jednej z nich odbył się tuż przed 1 listopada. Fontanna będzie podświetlana. To już ostatni etap prac. Budowlańcy zajęli północną część włodawskiego rynku. Jak zapowiadają urzędnicy, na placu pojawią się jeszcze elementy małej architektury, nowe nasadzenia i kwiaty.

- Oficjalnego zakończenia inwestycji chcielibyśmy dokonać w czerwcu podczas Dni Włodawy. Wcześniej chcemy jeszcze kupić 20 straganów. Chodzi o drewniane budki, w których lokalni artyści i producenci, podczas miejskich imprez czy świątecznych jarmarków mogliby wystawiać swoje wyroby – wyjaśnia Wiesław Muszyński.

Mieszkańcy Włodawy nie mogą się już doczekać zakończenia prac.

– Rynek będzie tętnił życiem i w końcu stanie się wizytówką miasta. Turyści, których w sezonie jest tu naprawdę dużo, będą mogli usiąść przy fontannie, wypić kawę – powiedziała nam właścicielka jednego z biznesów w centrum miasta.

- Urodziłem się i wychowałem we Włodawie, teraz bywam tu sporadycznie, przyjeżdżam odwiedzić rodzinę. Miasto zmieniło się nie do poznania. Super, że będzie rynek z prawdziwego zdarzenia – usłyszeliśmy od pana Pawła, który przyjechał do Włodawy na Wszystkich Świętych.

Rewitalizacja rynku ma kosztować 8 mln złotych. Jest współfinansowana z funduszy unijnych.

– W tym roku wykonawca zrealizował prace wycenione na 6 mln 425 tys. złotych. Pozostała kwota, czyli 1 mln 567 tys. została przesunięta na pierwsze półrocze przyszłego toku. Wtedy rozliczymy się z urzędem marszałkowskim z unijnego projektu – poinformowała skarbnik miasta Elżbieta Torbicz.

Na rewitalizację Włodawy składają się cztery projekty, z czego trzy są prowadzone przez miasto i jeden przez powiat. Koszt to ok. 18,5 mln zł. Inwestycja, oprócz przebudowy rynku, obejmuje remont parku przy cerkwi, montaż monitoringu miejskiego oraz zagospodarowanie terenu po dawnej jednostce wojskowej na Powiatowe Centrum Usług Społecznych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama