Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Włodawa miastem monitorowanym

130 kamer pojawi się w tym roku na ulicach Włodawy. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach rewitalizacji miasta.
Włodawa miastem monitorowanym

- Wybraliśmy wykonawcę, który rozpoczął już prace. Są na etapie infrastruktury podziemnej, gdzie będzie biegła linia szerokopasmowa – tłumaczy burmistrz.

Miejski monitoring zostanie uruchomiony przed końcem tego roku.

– W ten sposób dołączymy do miast monitorowanych. Odpowiednie oznaczenia, znaki informujące o tym, że wjeżdża się do miasta, w którym jest bezpiecznie, pojawią się już na włodawskich rogatkach  – wyjaśnia burmistrz.

Bo jak zapewniają urzędnicy, chodzi  właśnie o bezpieczeństwo. Kamery zostaną zamontowane głównie w centrum Włodawy. Wybór miejsc nie był przypadkowy. To miejskie ulice i duże skrzyżowania, rejony szkół, skwerów i miejskich parków.

– Lokalizacje wybraliśmy wspólnie ze strażą miejską i policją. To rejony, w których mundurowi najczęściej interweniują – dodaje Wiesław Muszyński.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włodawie nie ma wątpliwości, że monitoring na pewno się przyda.

– Poprawi skuteczność działań służb mundurowych, ale liczymy też, że będzie działał prewencyjnie, zapobiegnie  łamaniu prawa – mówi sierż. szt. Elwira Tadyniewicz. – Dowody łamania obowiązujących przepisów będziemy mieć czarno na białym. Nagrania z monitoringu pomogą rozstrzygać spory np. między uczestnikami wypadków czy kolizji drogowych.

Mieszkańcom pomysł okamerowania Włodawy raczej przypadł do gustu. 

- Kamery są teraz wszędzie. I dobrze, bo czasami po zmierzchu strach z domu wyjść. We Włodawie nie jest może jakość bardzo niebezpiecznie, ale czasem ktoś rozrabia, albo awanturuje się po alkoholu. Teraz łatwiej będzie takiego gagatka znaleźć. Jestem za – twierdzi mieszkanka z okolic ul. Spokojnej.

- Kamery powinny być na skrzyżowaniach, to na pewno. Jak dojdzie do wypadku, będzie wiadomo, kto zawinił. W większości miast tak jest i czas najwyższy, żeby Włodawa do tych miast dołączyła – dodał mieszkaniec ul. Reymonta.

Uruchomienie 130 kamer miejskiego monitoringu ma kosztować miasto 1 mln 340 tys. złotych.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama